Reklama

Artykuły Techniczne

Smart city, czyli science fiction, które staje się rzeczywistością...

portal automatyki

Jeszcze kilka lat temu wszelki filmy science fiction na swój sposób intrygowały nas oraz przerażały ...

Wybieramy najlepszy rekuperator dla wolnostojącego domu

portal automatyki

Systemy wentylacji staja się coraz popularniejsze w naszych domach. Dzieje się tak nie tylko dlatego, ...

Dodane Produkty:

Nowy miernik wilgotności względnej i temperatury R...
 Firma Rotronic, producent urządzeń do kontroli wilgotnośc...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP Automatyka
- AP AUTOMATYKA - Przetwornik stężenia dwutlenku w...
 Programowalny przetwornik Si-CA0R0A1 ze zintegrowanym sen...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Sygnalizator pływakowy Trimod'Besta SIL 1 / SIL 2 ...
 Pływakowe czujniki poziomu mające zastosowanie w przypadk...
Producent: Bachofen
Dystrybutor: MERCON
Sygnalizator pływakowy Trimod'Besta SIL 1 / SIL 2 ...
 Czujniki pływakowe wykonane w części zwilżanej z tworzywa...
Producent: Bachofen
Dystrybutor: MERCON
Sygnalizator pływakowy Trimod'Besta SIL 1 / SIL 2 ...
 Czujniki pływakowe wyposażone w radiator, zaprojektowane ...
Producent: Bachofen
Dystrybutor: MERCON
Katalog produktów automatyki


APONE - programowalne przetworniki wilgotności i temperatury powietrza

APONE - programowalne przetworniki wilgotności i temperatury powietrza
Sprzedawca: AP AUTOMATYKA
Producent: APONE
Opis produktu: Przetworniki z oznaczeniem Si-H00... w połączeniu z zewnętrzną sondą pomiarową umożliwia pomiar wilgotności względnej, temperatury oraz punktu rosy (parametr liczony na podstawie wilgotności względnej i temperatury) w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C oraz dokładnością do 0.8 %RH oraz 0.1 °C (parametry zależą od wybranej sondy pomiarowej). Przetwornik Si-H00... wyróżnia interfejs cyfrowy RS-485 (protokół Modbus RTU) oraz opcjonalnie aż trzy dowolnie programowalne wyjścia analogowe (0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA w zależności od ustawień).

Dostępne wersje obudowy przetwornika


Przetworniki wilgotności i temperatury Si-H00... dostępne są w dwóch wersjach obudowy: obudowa naścienna ze stopniem ochrony IP20 (Si-H00S0...) oraz obudowa przemysłowa ze stopniem ochrony IP65 (Si-H00C0...).

Pierwszy wariant wykonania jest stosowany przede wszystkim w aplikacjach związanych z kontrolą wilgotności względnej i temperatury powietrza w pomieszczeniach biurowych, magazynowych, ... Drugi wariant stosowany jest w podobnych aplikacjach (gdzie znaczenie ma stopień ochrony przetwornika), ale dodatkowo znajduje zastosowanie przy kontroli wilgotności względnej, temperatury i/lub punktu rosy (opcjonalnie punktu zamarzania) w komorach, suszarniach, w kanałach, ...

Podstawową zaletą przetwornika wilgotności i temperatury Si-H00... jest możliwość doboru sondy odpowiedniej do danej aplikacji. Warto zaznaczyć, że każda sonda dostarczana jest z fabrycznym świadectwem wzorcowania (świadectwo zawiera numer seryjny sondy). Dodatkowo sonda może być dostarczona z certyfikatem wzorcowania ze znakiem PCA, wystawionym przez laboratorium akredytowane. Sonda, w zależności od modelu, pozwoli na pomiar w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C, z dokładnością 0.8 %RH oraz 0.1 °C (przy 23 °C 5 °C i 0...100 %RH). W magazynie AP Automatyka utrzymywane są stany dla trzech typów sond.

* HC2A-S3 to standardowa sonda pomiarowa oferująca zakres pomiarowy 0...100 %RH oraz -50...+100 °C. Sonda może być połączona z przetwornikiem Si-H00... bezpośrednio lub przy użyciu odpowiedniego przewodu (o długości max. 5 m). Ten element pomiarowy wybierany jest przede wszystkim do aplikacji związanych z kontrolą wilgotności względnej i temperatury w pomieszczeniach lub pomiarów meteorologicznych (sonda instalowana na zewnątrz, w odpowiedniej obudowie meteo, np. osłona radiacyjna AC1000).

* HC2A-S to standardowa sonda przemysłowa mierząca wilgotność względną i temperaturę w zakresie 0...100 %RH oraz -50...+100 °C. Sonda wybierana jest przy aplikacjach związanych z kontrolą parametrów powietrza w pomieszczeniach, halach, ale również komorach, suszarniach, kanałach, ... Sonda może być podłączona do przetwornika Si-H00... bezpośrednio lub przy użyciu odpowiedniego przewodu (o długości do 5 m).

* HC2-IC102 z filtrem ze spieku stali SP-S15 to przemysłowa sonda wilgotności względnej i temperatury, która mierzy w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C (uwaga: sonda nie nadaje się do ciągłego pomiaru w zakresie powyżej +175 °C). Sonda posiada zintegrowany przewód o długości 2 m (inne długości na zapytanie), który umożliwia połączenie z przetwornikiem Si-H00... To rozwiązanie stosowane jest w aplikacjach, gdzie temperatura powietrza przekracza +100 °C (komory, suszarnie, kanały, ...).

Interfejs RS-485 (Modbus RTU) i opcjonalne wyjścia analogowe


Każdy przetwornik wilgotności względnej i temperatury powietrza Si-H00... został wyposażony w interfejs RS-485 z popularnym w przemyśle protokołem Modbus RTU. To rozwiązanie umożliwia połączenie przetwornika ze sterownikiem PLC, panelem HMI lub komputerem PC. Firma AP Automatyka posiada w ofercie odpowiednie oprogramowanie na komputer PC umożliwiające monitorowanie i rejestrowanie parametrów powietrza, w tym wilgotność względną, temperaturę i punkt rosy. Program APSystem PC (wybrane okna programu poniżej) to intuicyjne narzędzie, z interfejsem w języku polskim, które pozwala na wizualizację pomiarów w postaci mapy obiektu, tabeli, przebiegów. Posiada również funkcje alarmowania m.in. o przekroczeniach wartości progowych (również poprzez wysyłanie e-maili do wielu adresatów jednocześnie). APSystem PC zapewnia również rejestrację wszystkich danych pomiarowych (w tym danych z wynikami pomiarów oraz informacji o alarmach) do plików typu Excel. To rozwiązanie umożliwia łatwo i prostą analizę wyników w oprogramowaniu typu MS Excel.

Dodatkowo przetwornik wilgotności względnej i temperatury Si-H00... może być wyposażony w jedno, dwa lub nawet trzy wyjścia analogowe. Typ wyjścia (0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA) można ustawić przy użyciu przełączników typu Dip-Switch, które znajdują się przy bloku złącz sprężynowych wewnątrz obudowy przetwornika.

Typ wyjść analogowych przetwornika, odpowiednie wyskalowanie wyjść analogowych, przypisanie mierzonych wielkości do wybranych wyjść analogowych to wszystko programowane jest w dniu wysyłki przetwornika z magazynu. Dodatkowo każdy Użytkownik, przy użyciu programatora USB CODAP-RS485 (zdjęcie programatora poniżej), który dostarczany jest w komplecie z oprogramowaniem serwisowym na komputer PC. Program pozwala również na aktualizację oprogramowania przetwornika ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy nowa aktualizacja oprogramowania wprowadzi szczególnie interesującą funkcjonalność.

W ofercie AP Automatyka dostępne są inne przetworniki programowalne z serii SiOne. Są to przetworniki stężenia dwutlenku węgla (przetworniki CO2), przetworniki ciśnienia atmosferycznego (barometry), przetworniki temperatury powietrza (termometry cyfrowe) oraz przetworniki mieszane, czyli przetworniki wilgotności, temperatury i CO2, przetworniki wilgotności, temperatury i ciśnienia atmosferycznego, przetworniki temperatury i CO2, ... Pełne zestawienie programowalnych przetworników SiOne można znaleźć na stronie dystrybutora, firmy AP Automatyka

Link do produktu: http://www.apautomatyka.pl/index.php/news/wiedza/165-apone-programowalne-przetworniki-wilgotnosci-i-temperatury-powietrza
Dane Kontaktowe: www.apautomatyka.pl
tel.: +48 67 357 10 80
biuro@apautomatyka.pl

  

Polecane książki

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.