Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Poziomowskaz magnetyczny
 Poziomowskazy magnetyczne szeroko stosowane w przemyśle j...
Producent: Kerto Automation
Dystrybutor: Kerto Automation
Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Katalog produktów automatyki


APONE - programowalne przetworniki wilgotności i temperatury powietrza

APONE - programowalne przetworniki wilgotności i temperatury powietrza
Sprzedawca: AP AUTOMATYKA
Producent: APONE
Opis produktu: Przetworniki z oznaczeniem Si-H00... w połączeniu z zewnętrzną sondą pomiarową umożliwia pomiar wilgotności względnej, temperatury oraz punktu rosy (parametr liczony na podstawie wilgotności względnej i temperatury) w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C oraz dokładnością do 0.8 %RH oraz 0.1 °C (parametry zależą od wybranej sondy pomiarowej). Przetwornik Si-H00... wyróżnia interfejs cyfrowy RS-485 (protokół Modbus RTU) oraz opcjonalnie aż trzy dowolnie programowalne wyjścia analogowe (0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA w zależności od ustawień).

Dostępne wersje obudowy przetwornika


Przetworniki wilgotności i temperatury Si-H00... dostępne są w dwóch wersjach obudowy: obudowa naścienna ze stopniem ochrony IP20 (Si-H00S0...) oraz obudowa przemysłowa ze stopniem ochrony IP65 (Si-H00C0...).

Pierwszy wariant wykonania jest stosowany przede wszystkim w aplikacjach związanych z kontrolą wilgotności względnej i temperatury powietrza w pomieszczeniach biurowych, magazynowych, ... Drugi wariant stosowany jest w podobnych aplikacjach (gdzie znaczenie ma stopień ochrony przetwornika), ale dodatkowo znajduje zastosowanie przy kontroli wilgotności względnej, temperatury i/lub punktu rosy (opcjonalnie punktu zamarzania) w komorach, suszarniach, w kanałach, ...

Podstawową zaletą przetwornika wilgotności i temperatury Si-H00... jest możliwość doboru sondy odpowiedniej do danej aplikacji. Warto zaznaczyć, że każda sonda dostarczana jest z fabrycznym świadectwem wzorcowania (świadectwo zawiera numer seryjny sondy). Dodatkowo sonda może być dostarczona z certyfikatem wzorcowania ze znakiem PCA, wystawionym przez laboratorium akredytowane. Sonda, w zależności od modelu, pozwoli na pomiar w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C, z dokładnością 0.8 %RH oraz 0.1 °C (przy 23 °C 5 °C i 0...100 %RH). W magazynie AP Automatyka utrzymywane są stany dla trzech typów sond.

* Sens-H-S3 to standardowa sonda pomiarowa oferująca zakres pomiarowy 0...100 %RH oraz -50...+100 °C. Sonda może być połączona z przetwornikiem Si-H00... bezpośrednio lub przy użyciu odpowiedniego przewodu (o długości max. 5 m). Ten element pomiarowy wybierany jest przede wszystkim do aplikacji związanych z kontrolą wilgotności względnej i temperatury w pomieszczeniach lub pomiarów meteorologicznych (sonda instalowana na zewnątrz, w odpowiedniej obudowie meteo, np. osłona radiacyjna AC1000).

* Sens-H-S to standardowa sonda przemysłowa mierząca wilgotność względną i temperaturę w zakresie 0...100 %RH oraz -50...+100 °C. Sonda wybierana jest przy aplikacjach związanych z kontrolą parametrów powietrza w pomieszczeniach, halach, ale również komorach, suszarniach, kanałach, ... Sonda może być podłączona do przetwornika Si-H00... bezpośrednio lub przy użyciu odpowiedniego przewodu (o długości do 5 m).

* Sens-H-IC102 z filtrem ze spieku stali SP-S15 to przemysłowa sonda wilgotności względnej i temperatury, która mierzy w zakresie 0...100 %RH i -100...+200 °C (uwaga: sonda nie nadaje się do ciągłego pomiaru w zakresie powyżej +175 °C). Sonda posiada zintegrowany przewód o długości 2 m (inne długości na zapytanie), który umożliwia połączenie z przetwornikiem Si-H00... To rozwiązanie stosowane jest w aplikacjach, gdzie temperatura powietrza przekracza +100 °C (komory, suszarnie, kanały, ...).

Interfejs RS-485 (Modbus RTU) i opcjonalne wyjścia analogowe


Każdy przetwornik wilgotności względnej i temperatury powietrza Si-H00... został wyposażony w interfejs RS-485 z popularnym w przemyśle protokołem Modbus RTU. To rozwiązanie umożliwia połączenie przetwornika ze sterownikiem PLC, panelem HMI lub komputerem PC. Firma AP Automatyka posiada w ofercie odpowiednie oprogramowanie na komputer PC umożliwiające monitorowanie i rejestrowanie parametrów powietrza, w tym wilgotność względną, temperaturę i punkt rosy. Program APSystem PC (wybrane okna programu poniżej) to intuicyjne narzędzie, z interfejsem w języku polskim, które pozwala na wizualizację pomiarów w postaci mapy obiektu, tabeli, przebiegów. Posiada również funkcje alarmowania m.in. o przekroczeniach wartości progowych (również poprzez wysyłanie e-maili do wielu adresatów jednocześnie). APSystem PC zapewnia również rejestrację wszystkich danych pomiarowych (w tym danych z wynikami pomiarów oraz informacji o alarmach) do plików typu Excel. To rozwiązanie umożliwia łatwo i prostą analizę wyników w oprogramowaniu typu MS Excel.

Dodatkowo przetwornik wilgotności względnej i temperatury Si-H00... może być wyposażony w jedno, dwa lub nawet trzy wyjścia analogowe. Typ wyjścia (0...5 V, 0...10 V, 0...20 mA lub 4...20 mA) można ustawić przy użyciu przełączników typu Dip-Switch, które znajdują się przy bloku złącz sprężynowych wewnątrz obudowy przetwornika.

Typ wyjść analogowych przetwornika, odpowiednie wyskalowanie wyjść analogowych, przypisanie mierzonych wielkości do wybranych wyjść analogowych to wszystko programowane jest w dniu wysyłki przetwornika z magazynu. Dodatkowo każdy Użytkownik, przy użyciu programatora USB CODAP-RS485 (zdjęcie programatora poniżej), który dostarczany jest w komplecie z oprogramowaniem serwisowym na komputer PC. Program pozwala również na aktualizację oprogramowania przetwornika ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy nowa aktualizacja oprogramowania wprowadzi szczególnie interesującą funkcjonalność.

W ofercie AP Automatyka dostępne są inne przetworniki programowalne z serii SiOne. Są to przetworniki stężenia dwutlenku węgla (przetworniki CO2), przetworniki ciśnienia atmosferycznego (barometry), przetworniki temperatury powietrza (termometry cyfrowe) oraz przetworniki mieszane, czyli przetworniki wilgotności, temperatury i CO2, przetworniki wilgotności, temperatury i ciśnienia atmosferycznego, przetworniki temperatury i CO2, ... Pełne zestawienie programowalnych przetworników SiOne można znaleźć na stronie dystrybutora, firmy AP Automatyka

Link do produktu: http://www.apautomatyka.pl/index.php/news/wiedza/165-apone-programowalne-przetworniki-wilgotnosci-i-temperatury-powietrza
Dane Kontaktowe: www.apautomatyka.pl
tel.: +48 67 357 10 80
biuro@apautomatyka.pl

  
Reklama

Polecane książki

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.