Reklama

Dodane Produkty:

Poziomowskaz magnetyczny
 Poziomowskazy magnetyczne szeroko stosowane w przemyśle j...
Producent: Kerto Automation
Dystrybutor: Kerto Automation
Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

Pierwsza bezprzewodowa, zasilana bateryjnie radarowa sonda poziomu jest już dostępna w sprzedaży. Zyskaj wiedzę o aktualnej lokalizacji oraz napełnieniu cieczą każdego paletopojemnika, mauzera lub kontenera magazynowego. Dane są wysyłane do chmury.

Zarządzanie i monitoring poziomu cieczy odgrywa ważną rolę w wielu branżach przemysłu. Nawozy płynne, środki chemiczne lub czyszczące dla przemysłu spożywczego, a także środki upłynniające do produkcji betonu to tylko kilka przykładów. Nawozy płynne, środki chemiczne lub czyszczące dla przemysłu spożywczego, a także środki upłynniające do produkcji betonu to tylko kilka przykładów. Zwykle do ich przechowywania wykorzystuje się paletopojemniki i mauzery. Aby zapewnić ciągłość produkcji oraz zapobiec przestojom, ciecze te muszą być zawsze dostępne w wystarczających ilościach. Wraz ze wzrostem liczby zbiorników pojawia się wyzwanie skutecznego kontrolowania ich lokalizacji i poziomu napełnienia. Fakt, że często znajdują się one w odległych miejscach i są rozproszone geograficznie, nie ułatwia tego zadania. W ponad 80% wszystkich zakładów pomiar poziomu odbywa się ręcznie. Bardzo często dochodzi do tego, że braki w zapasach odkrywane są dopiero w momencie, gdy zbiornik jest już pusty, a proces produkcyjny zostaje zatrzymany. Micropilot FWR30 rozwiązuje ten problem.

Optymalne zarządzanie zawartością zbiorników magazynowych

Aby sprostać tym wyzwaniom, Endress+Hauser opracował innowacyjną sondę poziomu, komunikującą się z chmurą. To rozwiązanie znacznie upraszcza zarządzanie zapasami w aplikacjach stacjonarnych i mobilnych. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych urządzeń, pomiar opiera się na czasie przelotu mikrofal o częstotliwości 80 GHz. Są one emitowane przez antenę i odbijane od powierzchni przechowywanego medium. Czas przelotu odbitego impulsu radarowego jest wprost proporcjonalny do odległości. Przy znanej geometrii zbiornika można łatwo obliczyć poziom płynu. Jednak nowy Micropilot FWR30 potrafi znacznie więcej. Jako pierwszy na świecie bezprzewodowy czujnik radarowy IIoT, łączy w sobie wysokiej klasy technologię i przyjazne dla użytkownika usługi w jednym, ekonomicznym urządzeniu. Dostęp do danych pomiarowych można uzyskać w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. Komunikacja jest możliwa dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej GSM/LTE.

Szybki montaż i uruchomienie

Instalacja radaru jest łatwa i może być wykonana w czasie krótszym niż trzy minuty. Dzięki zasilaniu bateryjnemu urządzenie może pracować w dowolnym miejscu nawet przez 10 lat. Oprócz ciągłego pomiaru poziomu użytkownik może również monitorować lokalizację. Pierwszy, działający w chmurze, czujnik radarowy dostarcza dokładne dane tam, gdzie wcześniej możliwe były tylko szacunki. Pomaga optymalizować procesy logistyczne oraz magazynowe, a także zaoszczędzić cenny czas.

Parametry techniczne

Zakres pomiarowy sondy Micropilot FWR30 to 15 metrów, a zakres temperatur przechowywanej cieczy wynosi od -20°C do +60°C. Ze względu na bezkontaktową metodę pomiaru radar może być stosowany tam, gdzie zawodzą inne metody pomiarowe ze względu na korozję, właściwości ścierne medium, wysoką lepkość lub toksyczność.

Optymalne rozwiązania chmurowe

W zależności od indywidualnych wymagań, użytkownicy mogą wybierać jedną z trzech usług. W każdym przypadku dostęp do sondy poziomu Micropilot można uzyskać za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Aplikacje Endress+Hauser spełniają wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych. Użytkownik może wybrać podstawową usługę monitoringu napełnienia zbiorników Netilion Value, bardziej zaawansowaną Netilion Inventory, która pozwala również na realizację zadań z zakresu logistyki oraz posiada moduły do prognozowania i zlecania dostaw. SupplyCare Hosting to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania stanami magazynowymi surowców, półproduktów oraz wyrobów gotowych w zbiornikach, które pomaga obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Ponadto optymalizuje łańcuch dostaw – dzięki indywidualnym rozwiązaniom informatycznym do zarządzania zapasami oraz integracji z procesami w przedsiębiorstwie i systemami ERP.

Więcej informacji na: https://eh.digital/2Pzqnx6

Reklama

Polecane książki

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.