Reklama

Dodane Produkty:

System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation
Radar Falowodowy RF-90
 RADAR FALOWODOWY- OPIS

Radar z falowodem d...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Automatyka - pozostałe artykuły

Produkcja elektroniki wymaga zastosowania wydajnych, precyzyjnych oraz bezpiecznych narzędzi, dlatego wysokiej klasy stacje lutownicze to podstawowe wyposażenie praktycznie każdej firmy zajmującej się wytwarzaniem podzespołów bądź urządzeń elektronicznych. Dostępność tego typu wyposażenia nie stanowi obecnie problemu, warto jednak mieć na uwadze, że zakup stacji lutowniczych to inwestycja na lata, dlatego w dłuższej perspektywie czasowej warto postawić na sprawdzone, niezawodne rozwiązania renomowanych producentów. Szeroki wybór stacji lutowniczych spełniających to kryterium jest dostępny w ofercie polskiej firmy PB Technik.

Więcej…

Stolarstwo wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż jeszcze choćby w poprzednim wieku. Narzędzia ręczne w większości zostały zastąpione przez sprzęt mechaniczny, znacząco ułatwiający pracę. Obecnie coraz powszechniejsze są wieloczynnościowe maszyny stolarskie. Sprawdźmy zatem, czym one są, do czego służą i kiedy stanowią dobry wybór.

Więcej…

Pożary niezmiennie od wieków stanowią poważne zagrożenie dla mienia i aktywów, które posiadamy. Zależnie od miejsca, w którym pożar się pojawia, straty mogą być olbrzymie. Pomijając skrajne zagrożenie dla życia ludzkiego, najczęściej w pożarach uszkadzane jest właśnie mienie. Zadziałanie systemu przeciwpożarowego to bowiem dopiero połowa sukcesu. Zazwyczaj pomieszczenia zalane lub zanieczyszczone środkami gaśniczymi nie nadają się do użytku, a czas ich przywrócenie do należytego stanu to tygodnie lub miesiące. A przy tym często nie jesteśmy w stanie odzyskać mienia straconego wskutek nie jednie samego pożaru, ale również użycia wspomnianych środków.

Więcej…

Chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń oraz odbiór ciepła z urządzeń wymaga zastosowania wymienników ciepła. To proste urządzenia, które są kluczowym elementem każdej instalacji zapewniającej zmianę temperatury. Ich działanie nie jest skomplikowane, jednak bazuje na zastosowaniu różnych czynników cieplnych oraz technologii przekazywania energii. Poniżej zestawiono najważniejsze rodzaje wymienników ciepła!

Więcej…

Szafy narzędziowe znacznie poprawiają komfort pracy w każdym warsztacie. Są pojemne, niezwykle trwałe, mocne i zapewniają wiele lat intensywnej eksploatacji, oczywiście tylko w przypadku, gdy są odpowiednio dobrze wykonane i pochodzą od znanych i lubianych producentów. Wielu przedsiębiorców obawia się jednak cen zakupu, które to tak naprawdę są niskie w stosunku do ich trwałości oraz liczby pomocnych funkcji.

Więcej…

Pompy membranowe zasilane powietrzem to oscylacyjne pompy wyporowe z podwójną membraną, w których czynnikiem napędowym jest sprężone powietrze.

Więcej…

Nie od dziś wiadomo, że europejski rynek pracy znalazł się w dość trudnej pozycji. Wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników zajmujących się eksploatacją i dozorem urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych, czyli elektryków z uprawnieniami SEP G1. Zastanawiasz się nad zmianą dotychczasowego zawodu i podniesieniem kwalifikacji? Najlepiej zrób to teraz – zapewnisz sobie przewagę na rynku pracy. Aby móc pracować jako elektryk, musisz odbyć odpowiednie szkolenie SEP G1. Dlaczego warto? Gdzie można zapisać się na kurs? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad.

Więcej…

Każdy zakład pracy organizując przestrzeń biurową muszą zastosować się do szeregu przepisów BHP. Jednym z elementów, który musi znajdować się w budynkach biurowych są gaśnice przeciwpożarowe. Z tego artykułu dowiesz się na jakiej zasadzie określić liczbę wymaganych gaśnic w biurze oraz, jaki typ gaśnicy najlepiej wybrać. Zalecamy zapoznać się z poniższą treścią zanim zdecydujesz się na zakup gaśnic do swojej przestrzeni biurowej.

Więcej…

Branża spawalnicza nieustannie się rozwija, oferując spawaczom coraz to nowsze, lepsze rozwiązania z zakresu ochrony osobistej. W tym obszarze zdecydowanie przoduje amerykańska marka 3M Speedglass, która posiada w swojej ofercie nowoczesne przyłbice spawalnicze oraz szereg innych rozwiązań z zakresu środków ochrony pracowniczej. Z jej ofertą warto zapoznać się bliżej, aby dowiedzieć się, z jakich rozwiązań korzystają współcześni spawacze, a być może także znaleźć i wybrać spośród nich coś dla siebie.

Więcej…

Niezależnie od tego, ile masz lat i na jakim etapie kariery zawodowej się znajdujesz - jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu i szukasz zajęcia, które pozwoli Ci pozyskać stabilną i dobrze płatną pracę - rozważ karierę w spawalnictwie! Polscy fachowcy są pożądani za granicą - jeżeli zatem zależy Ci na znalezieniu perspektywicznego zawodu - jesteś w dobrym miejscu!

Więcej…

Reklama

Polecane książki

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.