Reklama

Dodane Produkty:

Czujnik koloru z kompensacją dystansu CR500 ASTECH
 Czujnik CR500 firmy ASTECH posiada funkcję kompensacji dy...
Producent: ASTECH
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA S.C.
Elektrozawór Nitro 100-F
 Elektrozawór do systemów automatycznego nawadniania trawn...
Producent: Weathermatic
zawór zwrotny do oleju
 Zawór zwrotny z mosiężnym grzybkiem i uszczelką z Vitonu....
Producent: VALBRASS
Dystrybutor: Access Oil
Smart press 1,5 HP
 sterownik SMART PRESS jest innowacyjnym urządzeniem do au...
Producent: DAB
Dystrybutor: Access Oil
- AP AUTOMATYKA - Zestaw do pomiaru drogi, pozycji...
 APDisp P1 to gotowy system służący do kontroli pozycji, d...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA

Nie każdy klient sklepu ma zamiar płacić za towar, ale przezorny właściciel placówki może łatwo zabezpieczyć się przed złodziejami. Zainstalowana w sklepie kamera i tabliczka z napisem „Obiekt monitorowany” skutecznie odstraszają większość osób, które miały zamiar przywłaszczyć sobie towar. W pozostałych przypadkach dobra kamera ułatwi identyfikację złodziei i wskaże moment, w którym doszło do kradzieży lub aktu wandalizmu.

Jakie urządzenie do monitoringu powinieneś wybrać, by mieć pewność, że sklep będzie dobrze chroniony? Poniżej przedstawiamy kamery BCS – jednego z najlepszych producentów urządzeń do monitoringu.

Kamera tubowa IP BCS-P-422R3A

Model BCS-P-422R3A to niedrogie urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdym sklepie. Kamera ta ma wszystko, czego potrzebujesz do sprawnego monitorowania placówki – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Rozdzielczość 2 Mpix pozwoli na rejestrowanie obrazu o bardzo dużej szczegółowości, a szereg rozwiązań poprawiających czytelność wizji (m.in. 3D DNR, DWDR, BLC) zagwarantuje niewielką ilość szumów i znakomitą wyrazistość nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Model BCS-P-422R3A został wyposażony także w promiennik podczerwieni o zasięgu 30 metrów umożliwiający monitorowanie placówki w nocy. Całość zamknięto w obudowie o klasie szczelności IP66 zabezpieczającej kamerę przez opadami i kurzem w przypadku montażu zewnętrznego.

Niewysoka cena tego modelu pozwala na zainstalowanie dwóch lub trzech kamer bez nadwyrężania firmowego budżetu.

Wandaloodporna kamera BCS-DMIP1401IR-E-IV

Jeżeli Twoim priorytetem jest to, by kamera była odporna na akty wandalizmu, doskonałym wyborem będzie BCS-DMIP1401IR-E-IV. Dobra ostrość obrazu (4 Mpx) została tutaj połączona z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kamera ma klasę wytrzymałośćci IK10, co oznacza, że jest w stanie znieść uderzenia o sile sięgającej 20 J. Obudowa modelu BBCS-DMIP1401IR-E-IV doskonale poradzi sobie też trudnymi warunkami atmosferycznymi. Klasa szczelności IP66 gwarantuje, że opady deszczu ani śniegu nie zrobią na tym urządzeniu wrażenia. Kamera jest też odporna na wnikanie ciała stałych, czyli np. piachu czy pyłu i doskonale zniesie mrozy oraz upały – pracuje bez zarzutów w temperaturze od - 20° do +50°. Trudno o znalezienie bardziej wytrzymałej kamery w tym przedziale cenowym!

Dodatkowymi zaletami modelu BBCS-DMIP1401IR-E-IV są obiektyw o ogniskowej 2.8 mm pozwalający uzyskać szeroki kąt widzenia kamery w dużym zakresie oraz możliwość montażu kamery zarówno w pionie, jak i poziomie.

Kamera tubowa IP BCS-P-414RW-G

Model BCS-P-414RW-G to tubowa kamera o stałej ogniskowej 3,6 mm pozwalająca za rozsądną cenę monitorować obiekt w rozdzielczości aż 4 Mpix.BCS zaimplementowało również cyfrowe systemy poprawiające doświetlenie pierwszego planu i bilans bieli oraz zaawansowaną redukcję szumów. Dzięki temu obraz jest ostry jak brzytwa i klarowny nawet w niesprzyjającym świetle. Kamera BCSP414RW-G doskonale poradzi sobie również w nocy. Została wyposażona w promiennik podczerwieni o zasięgu 30 metrów z możliwością regulacji zasięgu.

Plusem tego modelu jest też ciekawa obudowa w kolorze grafitowym o klasie szczelności IP66. To oznacza, że kamerę BCS-P-414RW-G można z powodzeniem wykorzystywać na zewnątrz. Podobnie jak poprzedniczka, poradzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Monitoring cyfrowy i analogowy

Wszystkie wymienione modele to kamery IP (cyfrowe), które mogą pracować niezależnie. Nie potrzebują dodatkowego rejestratora, gdyż nagrania mogą być zapisywane na karcie pamięci (nie wszystkie modele), a bieżące śledzenie obrazu odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji na telefony lub tablety. Niemniej, zakup osobnego urządzenia z dyskiem do nagrywania materiału filmowego może być praktycznym rozwiązaniem na przykład, gdy istnieje konieczność ciągłego rejestrowania obrazu przez długi czas.

Kamery IP marki BCS są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla niewielkich, jak i dużych sklepów. Jednak w przypadku placówek wielkopowierzchniowych, w których istnieje konieczność zainstalowania wielu kamer, bardziej ekonomicznych rozwiązaniem może się okazać tzw. monitoring analogowy. Wysokiej jakości kamery do monitoringu analogowego oraz rejestratory pozwalające na łatwe stworzenie kompleksowego systemu telewizji przemysłowej również znajdziesz w ofercie BCS.

Polecane książki

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.