Reklama

Dodane Produkty:

Czujnik koloru z kompensacją dystansu CR500 ASTECH
 Czujnik CR500 firmy ASTECH posiada funkcję kompensacji dy...
Producent: ASTECH
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA S.C.
Elektrozawór Nitro 100-F
 Elektrozawór do systemów automatycznego nawadniania trawn...
Producent: Weathermatic
zawór zwrotny do oleju
 Zawór zwrotny z mosiężnym grzybkiem i uszczelką z Vitonu....
Producent: VALBRASS
Dystrybutor: Access Oil
Smart press 1,5 HP
 sterownik SMART PRESS jest innowacyjnym urządzeniem do au...
Producent: DAB
Dystrybutor: Access Oil
- AP AUTOMATYKA - Zestaw do pomiaru drogi, pozycji...
 APDisp P1 to gotowy system służący do kontroli pozycji, d...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA

Bramy przemysłowe to szeroka gama produktów przeznaczonych do wszelkiego rodzaju obiektów przemysłowych typu hale przemysłowe, produkcyjne, logistyczne, magazynowe, warsztaty, myjnie, stacje kontroli itp. Dziś nie trzeba wybierać pomiędzy funkcjonalnością, bezpieczeństwem, komfortem czy wyglądem. Aktualnie oferowane bramy przemysłowe łączą w sobie wszystko, co najważniejsze.

Bramy przesuwne przemysłowe

Bramy przesuwne przemysłowe przeznaczone są do zamykania całkiem dużych wjazdów. Występują w opcji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Ponadto mogą różnić się sposobem wykonania i wykończenia. Wystarczy, że brama ta jest wyposażona w automatykę, a automatycznie jej możliwości wykorzystania i funkcjonalności stają się zupełnie nieograniczone.

Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe o solidnej konstrukcji montowane do systemów słupków lub też murowanych posiadają skrzydła, które poruszają się na zawiasach znajdujących się w osi bramy. Zazwyczaj każda tego rodzaju brama jest wyposażona w zamek oraz rygiel blokujący bierne skrzydło do podłoża. Tego typu bramy mogą mieć szerokie zastosowanie. Są przeznaczone zwykle do parków, budynków użyteczności publicznej, supermarketów, fabryk, obiektów sportowych i innych.

Bramy samonośne

Bramy samonośne wymagają przestrzeni z boku wjazdu, która jest niezbędna do swobodnego otwierania i zamykania – przesunięcia skrzydła bramy. Kiedy brama ta jest zawieszona wysięgnikowo kilka centymetrów nad podłożem, cały jej mechanizm pracuje sprawnie i to niezależnie od pory roku, nawet w okresie zimy, kiedy podłoże pokryte jest śniegiem.

Bramy łamane

Bramy łamane to po prostu bramy składane, które charakteryzują się układem łamanym pozwalającym na oszczędność miejsca przy wjeździe. To doskonała propozycja dla miejsc, w których istniejące warunki nie pozwalają na zastosowanie tradycyjnych rozwiązań. Mechanizm ich działania jest bardzo prosty, a cały system wygodny w użytkowaniu.

Bramy teleskopowe

Bramy teleskopowe to doskonałe połączenie bram przesuwnych i skrzydłowych. Zaleca się stosowanie ich w miejscach, gdzie przestrzeń w okolicy wjazdu jest zbyt mała. Brama tego rodzaju powinna mieć raczej prostą konstrukcję. Zastosowany w niej mechanizm sprawia, że tuż po uruchomieniu napędu, poruszają się obydwie części bramy.

Wybierając rodzaj bramy, trzeba w pierwszej kolejności ustalić, jak dużo miejsca jest tam, gdzie będzie się ją montować. Nie należy kupować konkretnej bramy, tylko i wyłącznie dlatego, że taka jest ładna czy po prostu modna. Ona musi pasować nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim technicznie. Tak to już jest, że bramy przemysłowe powinny być w głównej mierze praktyczne, funkcjonalne, wygodne w użyciu. Nie mogą wiecznie sprawiać problemu w czasie otwierania i zamykania. Aktualnie istnieje możliwość złożenia zamówienia na bramę o konkretnych wymiarach. Warto z tej opcji skorzystać i wykonać bramę zgodnie z potrzebami właściciela, a także z możliwościami i ograniczeniami samego terenu, na jakim będzie montowana.

 

Polecane książki

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.