Reklama

Dodane Produkty:

- APONE - Przetwornik temperatury, wilgotności wzg...
 Przetwornik stężenia pyłów zawieszonych (PM1, PM2.5, PM4,...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
- APONE - Przetwornik stężenia CO2 oraz temperatur...
 Programowalny przetwornik Si-QCAR0.. to rozwiązanie dedyk...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Podnośnik do palet
 Podnośnik do palet


Rozładunek i za...
Producent: Item Service
Dystrybutor: Item Service
- APONE - Programowalny przetwornik stężenia lotny...
 Si-L00R0.. to programowalne przetworniki firmy APONE prze...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
- APONE - Ethernetowy przetwornik stężenia dwutlen...
 Si-C50R0E0 to programowalny przetwornik stężenia dwutlenk...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA

Obecnie mamy wiele sposób ogrzewania domu. Z tego powodu wiele osób dylemat, który z nich jest najlepszy i na co konkretnie się zdecydować. Coraz większą popularnością cieszą się pompy cieplne. Jednak nadal niewiele wiemy na ich temat. O czym warto się więc dowiedzieć przed zakupem jednej z nich?

Jakie są zalety pomp cieplnych?

Przy wyborze metody ogrzewania z pewnością będziemy zwracać uwagę na zalety wybranego sposobu. W przypadku pomp cieplnych jest ich naprawdę wiele. Dlatego osoby, które się na nią zdecydują, z pewnością nie będą żałować. Do najważniejszych zalet pomp cieplnych z pewnością należą niskie koszty montażu oraz eksploatacji. Przede wszystkim przy tej metodzie ogrzewania nie trzeba budować komina ani innych dodatkowych części, to pozwala nam znacznie zaoszczędzić. W dodatku pompa grundfos przynosi szybki zwrot poniesionych kosztów. Z reguły jej montaż zwraca się w ciągu 5-7 lat, co stanowi ogromną przewagę nad innymi metodami ogrzewania. Poza tym pompy cieplne cechują niezwykle długą żywotnością. Jeżeli zostaną odpowiednio zamontowane, mogą nam służyć nawet 50 lat.

Obecnie coraz więcej osób troszczy się o środowisko. Pompy cieplne to bardzo dobre rozwiązanie dla tej grupy ludzi. W przyszłości będą one zasilane z jedynie energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii. To sprawia, że łatwo można uzyskać niskoprocentowy kredyt lub dofinansowanie na ich montaż. Dzięki temu inwestycja staje się jeszcze tańsza. Obecnie pompy cieplne zasilane są energią elektryczną pochodzącą ze spalania węgla, ale trzeba go spalić znacznie mniej niż w przypadku innych metod ogrzewania. Jednak coraz popularniejsze stają się pompy zasilane jedynie prądem słonecznym.

A jakie są wady takiego rozwiązania?

Niestety nie ma idealnego rozwiązania również w przypadku metod ogrzewania. Pompy cieplne także mają swoje wady. Zalicza się je do niskotemperaturowych źródeł ciepła. Z tego powodu ogrzewa wodę do stosunkowo niskiej temperatury w porównaniu z innymi metodami. Zdarza się również, że początkowe koszty pompy cieplnej są znacznie wyższe niż innych urządzeń grzewczych. Jednak bardzo często te wydatki bardzo szybko się zwracają, więc nie jest to taka ogromna wada. W dodatku bardzo często okazuje się, że montaż nie jest o wiele droższy niż w przypadku innych metod ogrzewania. To wszystko sprawia, że tylko w nielicznych przypadkach będziemy musieli wydać znacznie więcej pieniędzy na odpowiednią instalację.

Czy pompę cieplną można zamontować w zmodernizowanym budynku?

Pompa cieplna w nowych budynkach już nikogo nie dziwi. Szczególnie często pojawia się w nowoczesnych domach. Jednak niektórzy mogą się zastanawiać, czy sprawdzi się ona w nieco starszym budownictwie. Nie ma powodu do obaw! Warto pamiętać, że pompa cieplna świetnie sprawdzi się w zmodernizowanych budynkach, nawet w takich, które zostały ocieplone. Dokładne ocieplenie ścian sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło w domu znacznie się zmniejsza. Wszystko dlatego, że ograniczamy możliwość ucieczki ciepła. To sprawia, że wykorzystanie pompy cieplnej bez problemu dostarczy odpowiedniej temperatury. Warto też pamiętać, że świetnie się ona sprawdzi w połączeniu z innymi urządzeniami grzewczymi, które już znajdują się w naszym domu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowana cała instalacja. Jednak pompy cieplne to doskonały sposób ogrzewania domu. Świetnie działają samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi metodami grzewczymi.

 

Polecane książki

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.