Reklama

Dodane Produkty:

APONE - Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i te...
 Wi-S00R1EB to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie rejestra...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Nowy miernik aktywności wody HygroLab Rotronic
 Miernik nowej generacji, HybroLab firmy Rotronic to urząd...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Ekonomiczne, falowodowe przetworniki poziomu SIL 2...
 Eclipse 700 to najnowsze radarowe przetworniki poziomu fi...
Producent: Magnetrol
Dystrybutor: MERCON
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK

Zarządzanie procesami, związanymi z logistyką i magazynowaniem, staje się coraz bardziej złożone. Jednym z najważniejszych elementów tej zmiany jest nieustannie rosnący rynek e-commerce. Klienci coraz częściej uzależniają zakupy w konkretnym sklepie od czasu dostawy, a firma, która może się pochwalić najszybszym czasem dostawy, zyskuje przewagę nad konkurencją.

Zagadnieniami efektywności procesów, związanych z transportem i składowaniem zajmuje się intralogistyka – dziedzina wiedzy, która może odmienić dotychczasowe spojrzenie na zarządzanie przestrzenią magazynową.

Intralogistyka – co ukrywa się pod tym pojęciem?

Aby dobrze zrozumieć różnorodność wyzwań, z jakimi mierzy się intralogistyka, należy zatrzymać się na chwilę przy samej logistyce. Definicja tego pojęcia jest niezwykle płynna i zauważalnie różni się w zależności od opracowania (na rynku mamy sporo opisów tego zagadnienia). Oczywiście, wszystkie próby naukowego ujęcia zagadnienia logistyki posiadają pewne punkty wspólne. W najogólniejszym tego słowa znaczeniu, logistyka jawi się jako fizyczny przepływ dóbr rzeczowych wraz z opisującymi je informacjami. Logistyka dotyka też kwestii zapewnienia Klientom obsługi, która spełnia ich oczekiwania. Ostatnim, choć nie mniej ważnym kryterium logistyki jest minimalizacja kosztów przepływu towarów.

W świetle powyższej definicji, logistyka w aspekcie funkcjonalnym rozumiana jest jako ogół działań, związanych z planowaniem, realizacją i kontrolą prawidłowego przepływu materiałów przez cały czas trwania procesu – od pozyskania półproduktów do dostarczenia końcowego produktu do ostatniego odbiorcy.

Logistyka stosowana, czyli intralogistyka

Intralogistyka to dziedzina, w której teoretyczne zagadnienia transportu i składowania zostają zestawione z inżynierskim podejściem do kwestii ich realizacji. Fundamentami intralogistyki są wiedza oraz umiejętności, które są niezbędne do ukształtowania i nadzorowania procesu przepływu ładunku i informacji w ramach danego systemu logistycznego. Oczekiwanym rezultatem działań z zakresu intralogistyki jest odpowiedź na zapotrzebowanie danego obszaru, wykorzystujące możliwie najniższe koszty oraz nakłady.

Aby jak najdokładniej przebadać związki pomiędzy poszczególnymi gałęziami intralogistyki, inżynierowie sięgają po bardzo szerokie spektrum narzędzi, związanych z rozmaitymi dziedzinami nauki i techniki. Szczególnej obserwacji podlegają działające już systemy logistyczne, w których dąży się do wprowadzenia niezbędnych usprawnień oraz poddaje modernizacji. Zwykle robi się to na bazie istniejących zasobów lub w procesie ich zwiększania. Systemy magazynowo logistyczne są również projektowane zupełnie od zera, zgodnie z założeniami intralogistyki.

Zagadnienia, związane z korzyściami, które zapewnia intralogistyka, stanowi jeden z kluczowych aspektów pracy firmy Nedcon Silesia. Przedsiębiorstwo to posiada ponad 40 lat doświadczenia na rynkach międzynarodowych i przeprowadziło w tym czasie setki udanych realizacji dla dużych i średnich Klientów. Już dziś skontaktuj się z doradcami Nedcon Silesia i dowiedz się, jakie korzyści może przynieść Ci prawidłowo wdrożona intralogistyka.

Polecane książki

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.