Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Wiele osób narzeka, że w ich domu jest zbyt chłodno. Zamykają okna, podkręcają kaloryfery, a to i tak nic nie pomaga. Problem ten najczęściej występuje w starym budownictwie. Jednak w nowych domach również może dojść do takich komplikacji. Niestety źle ocieplone budynki mogą przysparzać wiele problemów. Dlatego warto zadbać o to, aby do tego nie dopuścić. O odpowiednią termoizolację możemy zadbać już na etapie przygotowania projektu domu. Jeżeli jednak zostało to zaniedbane, to w każdej chwili można naprawić ten błąd. Co warto wiedzieć na temat termoizolacji domu?

Zalety termomodernizacji domu

Wiele osób może mieć wątpliwości, czy warto decydować się na termomodernizację budynku. W końcu takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak naprawdę warto zaoszczędzić pieniądze i zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ niesie ono wiele korzyści. Jakie są plusy termoizolacji domu?

Przede wszystkim dobrze ocieplone mieszkanie pomoże w przyszłości zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dlatego warto na początku ponieść pewne koszty na termomodernizację domu. W końcu taki budynek zdecydowanie ogranicza koszty zużycia energii, ale nie tylko. Termoizolacja pozwala też zabezpieczyć dom przed wilgocią oraz grzybem. Warto pamiętać, że najwięcej ciepła ucieka przez okno i drzwi. Dlatego, gdy nie zadbamy o odpowiednią termoizolację budynku, to będziemy musieli radzić sobie inaczej. W takiej sytuacji trzeba będzie zadbać o uszczelnienie drzwi i okien. To może być niezwykle uciążliwe, a w dodatku prowadzić do zaczadzenia, które może być niebezpieczne.

Przygotowanie do termomodernizacji domu?

Termoizolacji budynku możemy dokonać sami. Jednak zdecydowanie lepiej będzie, gdy powierzymy to zadanie w ręce specjalisty. Odpowiedni fachowcy przygotują prawidłowy projekt termomodernizacji i sprawdzą, czego konkretnie potrzeba w naszym budynku. Z reguły takie działanie może polegać na poprawie jednego lub kilku czynników. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej nieruchomości, a także naszych możliwości finansowych. Jeżeli chcemy, aby termomodernizacja przyniosła odpowiednie efekty, to należy ją poprzedzić konsultacją a audytorem energetyczny. Jego zadanie polega na dokładnym sprawdzeniu budynku i dobraniu najbardziej opłacalnych rozwiązań. W czasie takiej wizyty wskaże on prace, które powinny być wykonane w pierwszej kolejności. Warto też pamiętać, że osoby, które zamierzają się starać o dofinansowanie na na termomodernizację domu, nie mogą pominąć audytu. W przeciwnym razie pozbawią się możliwości otrzymania świadczenia.

Gdzie wykonać termomodernizacja domu?

Termomodernizacja domu najczęściej odnosi się do ocieplenia ścian zewnętrznych budynku, a także wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Często też wiąże się z ociepleniem dachu, stropu nad nieogrzewaną podłogą lub ociepleniem podłogi. Termomodernizacja łączy się również z modernizacją lub wymianą instalacji wewnętrznych.

 

Reklama

Polecane książki

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.