Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik poziomu cieczy - GCX4
 Przetwornik poziomu cieczy GCX4 współpracuje z dzwonem po...
Producent: START SYSTEM
Dystrybutor: START SYSTEM
Sygnalizator wilgoci i temperatury pomp - SWT-3
 - Zabezpieczenie wnętrza pomp oraz mieszadeł przed zalani...
Producent: START SYSTEM
Dystrybutor: START SYSTEM
Przekaźnik rezystancyjny PTC - PT-1
 - Kontrola temperatury za pomocą czujników termistorowych...
Producent: START SYSTEM
Dystrybutor: START SYSTEM
- AP Automatyka - Zestaw enkoder inkrementalny POS...
 Zestaw, w którego skład wchodzi programowalny enkoder ink...
Producent: POSITAL FRABA
Dystrybutor: AP Automatyka
Si-QSLR1E0 - Czujniki i przetworniki LZO
 Przetworniki dedykowane do kontroli szkodliwych związków ...
Producent: APONE
Dystrybutor: APAUTOMATYKA

Firmy produkcyjne stojące przed całą masą problemów, takich jak rosnąca konkurencja, globalizacja i wysokie wymagania klientów zmuszone są do zmiany lub wdrożenia nowego systemu. Mają one do wyboru oprogramowanie przeznaczone do zarządzania zapasami przedsiębiorstwa (MRP) oraz wszechstronny system obejmujący całą działalność firmy (ERP). W zależności od podjętej decyzji inaczej będzie kształtować się przyszła strategia przedsiębiorstwa przez następnych kilka lat.

Odpowiednie wdrożenie kluczem do sukcesu

System informatyczny w firmie produkcyjnej może stanowić zarówno źródło przewagi konkurencyjnej i stanowić jej motor napędowy w kontekście dalszego rozwoju, jak i w przypadku nieodpowiedniego wdrożenia czy spasowania ze specyfiką przedsiębiorstwa stać się ogromnym obciążeniem. Taki stan rzeczy sprawia, iż prawidłowe wdrożenie oprogramowania ERP zawsze musi się wiązać z jasno wytyczonymi założeniami. Ponadto powinno się ono cechować rozbudowanymi możliwościami integracji z zewnętrznymi programami zarówno kadrowo-płacowymi, finansowo-księgowymi, jak i raportowania czy ostrzegania o zdarzeniach.

Solidne wsparcie dla firm produkcyjnych

Możliwość elastycznej integracji procesów wewnętrznych wraz ze ścisłą komunikacją z kontrahentami pozwala na kompletne wspomaganie głównych gałęzi przedsiębiorstwa. Jest to niewątpliwa zaleta dobrze zaprojektowanego i wdrożonego systemu ERP, którego budowa powinno opierać się na modułowości, co z kolei przełoży się na skalowalność całego systemu i pozwoli na dobranie odpowiednich do potrzeb funkcjonalności. Nowatorskie oprogramowanie klasy ERP pozwala ingerować w funkcjonalność systemu, dzięki czemu istnieje możliwość tworzenia własnych dostosowanych do potrzeb dodatków, widoków, raportów. Taki stan rzeczy sprawia, że integracje z programami takimi jak CAD nie stanowią najmniejszego problemu. Otwarty system ERP jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju systemów zarządzania procesami.

Jak system ERP poprawia zarządzanie produkcją?

Jeśli mowa o systemach ERP to warto podkreślić, iż jest to oprogramowanie, które ze względu na swoją specyfikę nie może być wytwarzane przez teoretyków, lecz osoby, które znają się na rzeczy i miały do czynienia z tematem zarządzania. Fakt ten sprawia, że bardzo łatwo wychwycić, które z programów dostępnych na rynku są wartościowe, a które stanowią jedynie tzw. "skok na kasę", Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z funkcjonalnością popularnych na rynku systemów pod kątem ich zasadności we własnej firmie. Takie podejście gwarantuje ogólny sukces i zabezpieczy przedsiębiorstwo przed niepotrzebnymi stratami. Dodatkowym kryterium wyboru systemu jest specyfika oprogramowania pod kątem branży. Bardzo dużo firm informatycznych, które nie oferują „pudełkowej” wersji systemu specjalizuje się w danej branży, lub charakteru przedsiębiorstwa.

Może okazać się, że system znakomicie nadaje się dla branży metalowej/maszynowej, a w branży spożywczej będzie całkowicie nieprzydatny. Lub ze względu na charakter wykonywanej pracy w fabrykach. System będzie wspomagał firmy, które specjalizują się w produkcji tych samych elementów.

Dlatego tak bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór systemu ERP.

Rekord SI Sp. z o.o.

Polecane książki

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.