Reklama

Dodane Produkty:

APONE - Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i te...
 Wi-S00R1EB to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie rejestra...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Nowy miernik aktywności wody HygroLab Rotronic
 Miernik nowej generacji, HybroLab firmy Rotronic to urząd...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Ekonomiczne, falowodowe przetworniki poziomu SIL 2...
 Eclipse 700 to najnowsze radarowe przetworniki poziomu fi...
Producent: Magnetrol
Dystrybutor: MERCON
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK

Bywa tak, że wyposażenie fabryki musi zostać przeniesione w zupełnie inne miejsce. Proces relokacji jest wieloetapowy, a zarazem skomplikowany. Oczywiście musi on zostać przeprowadzony zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami.

Warto wiedzieć, że na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa, które oferują tego rodzaju usługi. Profesjonaliści dysponują niezbędnymi sprzętami, pojazdami oraz oprzyrządowaniem. Właśnie dlatego wznowienie działalności w nowym obiekcie stanie się łatwiejsze, a zarazem szybsze.

Przenoszenie linii produkcyjnych

Linie produkcyjne stanowią podstawę wyposażenia niemal każdej fabryki. Wiadomym jest, że składają się one z wielu różnych części, a sam proces przeniesienia wymaga kompleksowego podejścia. Relokacja maszyn, linii technologicznych czy produkcyjnych rozpoczyna się od ich demontażu. Następnie poszczególne komponenty są pakowane - niezwykle istotne jest to, aby zabezpieczyć ja na czas transportu. Wszystko po to, aby obniżyć prawdopodobieństwo przypadkowej usterki, a nawet zniszczenia. Wiele elementów cechuje się wyjątkową delikatnością, co wymaga ostrożnego podejścia. Kolejnym etapem jest przetransportowanie części pod wskazany adres. Nierzadko hala produkcyjna przenoszone jest do innego budynku. Może zdarzyć się tak, że działalność będzie kontynuowana w zupełnie innej miejscowości. W przypadku profesjonalnej relokacji odległość nie ma większego znaczenia i nie stanowi ona ograniczenia. Ostatnim etapem omawianego procesu jest ponowny montaż linii technologicznych oraz przygotowanie ich do pracy. Ważne jest wykonanie licznych testów potwierdzających poprawne funkcjonowanie. Jeśli doszło do uszkodzenia poszczególnych części, to konieczne jest rozpoczęcie działań modernizacyjnych oraz naprawczych.

Relokacja maszyn

Maszyny i sprzęty o dużych gabarytach są trudne w przeniesieniu. Jeśli jest to możliwe, to dąży się do ograniczenia zajmowanej przestrzeni. Demontuje się te elementy i części, które mogą zostać poddane tej czynności. Zanim zdecydujemy się skorzystać z usług firmy specjalizującej się w przenoszeniu fabryk, musimy sprawdzić, jak wygląda kwestia ubezpieczenia. To właśnie ono stanowi nasze zabezpieczenie na wypadek zniszczeń, czy też błędów fachowców. Demontaż maszyn jest trudnym procesem, którego realizacja stanowi nie lada wyzwanie. Zabezpieczenie oraz oznakowanie poszczególnych elementów wymaga wysokiej dokładności. Montaż maszyn w nowym miejscu musi odbywać się fachowo, a zarazem terminowo. W zdecydowanej większości przypadków czas ma ogromne znaczenie - im szybciej zostanie wznowiona działalność przedsiębiorstwa, tym lepiej.

Uruchomienie fabryki

Zazwyczaj firmy proponujące relokację fabryk zajmują się także ich uruchomieniem w nowym miejscu. Wymaga to przygotowania do pracy maszyn, sprzętów oraz linii produkcyjnych. Dzięki temu zleceniodawca nie musi korzystać z oferty innego usługodawcy. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, które pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Zakres świadczonych usług należy sprawdzić jeszcze przed nawiązaniem współpracy z wykonawcą.

 

Polecane książki

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.