Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Specjaliści z branży IT to specyficzna grupa zawodowa, do której należy podejść w bardzo indywidualny sposób. Tylko takie podejście do programistów pozwoli na wyłowienie prawdziwych ekspertów, którzy będą w naszej firmie stanowić wartość dodaną. Jak rekrutować specjalistów branży IT w taki sposób, by obie strony były usatysfakcjonowane?

Prosty proces rekrutacyjny przede wszystkim

Zacznijmy od najważniejszego - procesu rekrutacyjnego, jaki musi przejść specjalista IT, by uzyskać posadę w konkretnej firmie. I tutaj należy uzmysłowić sobie najważniejszy fakt związany ze specjalistami IT. Jeśli dana osoba jest ekspertem w swojej dziedzinie, z pewnością jest zadowolona z obecnych warunków zatrudnienia, a fakt złożenia aplikacji jest tylko wyrazem ciekawości, czy inna firma jest w stanie zapewnić jeszcze atrakcyjniejszą formę zatrudnienia.

Dlatego też, jeśli organizowana przez nas rekrutacja ma przynieść wartość dodaną do firmy, nie powinniśmy komplikować procesu rekrutacyjnego. Przesłanie CV i listu motywacyjnego? Możemy być pewni, że żaden szanujący się specjalista IT nie znajdzie dostatecznie dużo chęci, by sporządzić taki dokument. Aplikacja na stanowisko w IT obecnie powinna ograniczyć się do jednego kliknięcia i podania kilku najważniejszych informacji, które z perspektywy nas, jako rekruterów są najważniejsze. Pamiętajmy też, by sam proces przebiegł w możliwie najbardziej transparentny sposób.

Candidate Experience źródłem cennej wiedzy

Jeśli obecna rekrutacja nie jest, według naszej wiedzy, ostatnią, którą będziemy organizować, warto wyciągać wnioski z doświadczeń innych kandydatów. Czy sama forma aplikacji jest dla nich atrakcyjna? Co sprawiło, że zdecydowali się na aplikowanie na naszą ofertę? Czy kandydaci doceniają kontakt z pracodawcą? Czy rozmowa przebiegła w miłym nastroju?

Wszystkie te pytania zadane kandydatom sprawiają, że kolejna rekrutacja będzie jeszcze bardziej dopracowana, a co za tym idzie, istnieje duża szansa, że jeszcze lepsi specjaliści zdecydują się na uczestnictwo w niej.

Nie tylko benefity płacowe

IT to branża, w której zarabia się najlepiej, a potwierdzeniem tej tezy są liczne raporty, które wskazują, że nawet specjaliści okupujący najniższe stanowiska (junior) osiągają dochody wyższe niż średnia krajowa. To sprawia, że kwestia płacy niejednokrotnie schodzi na drugi plan w procesie negocjacji warunków zatrudnienia z kandydatem.

Najlepszych kandydatów powinniśmy kusić innymi, pozapłacowymi benefitami. Jakimi dokładnie? Oczywiście ubezpieczenie i prywatne praktyka lekarska to obecnie standard. Dodatkowe benefity kafeteryjne, możliwość pracy zdalnej, czy możliwość finansowania znaczących certyfikatów to sposób na przyciągnięcie wysokiej klasy specjalistów. Certyfikaty dla specjalistów IT – jakie warto zdobyć?

Alternatywne źródła pozyskiwania specjalistów IT

Jednym z podstawowych źródeł pozyskiwania nowych specjalistów w branży IT jest realizacja rekrutacji bezpośrednio przez firmę zatrudniającą. Jednak są to koszta, które niestety nie zawsze się zwracają, szczególnie gdy firma nie jest biegła w rekrutowaniu wartościowych specjalistów.

Dlatego też istnieją inne, alternatywne sposoby na rekrutowanie specjalistów. Jakie? Przede wszystkim zewnętrzne firmy rekrutacyjne, takie jak https://mindworkers.pl, które są w stanie w profesjonalny sposób przeprowadzić rekrutację, zweryfikować wiedzę pracowników, a także zarekomendować pracodawcy tych kandydatów, którzy zdaniem profesjonalnych rekruterów najlepiej sprawdzą się w roli nowych pracowników.

Uważaj na te błędy podczas rekrutacji specjalistów IT

Na co powinniśmy uważać, rekrutując specjalistów z branży IT? Przede wszystkim długie i skomplikowane formy rekrutacji. Żaden ze specjalistów nie chce przechodzić przez kilkuetapowy proces, który na samym końcu nie jest rozstrzygany w sposób błyskawiczny.

Na co jeszcze należy uważać? Brak transparentności podczas procesu. Każdy chce wiedzieć, na czym stoi, dlatego obligatoryjnie już na samym początku powinna być podana stawka wynagrodzenia, jakiej może oczekiwać specjalista.

Reklama

Polecane książki

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.