Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Raporty i dokumentacja geologiczno-inżynierska to badania środowiska fizycznego danego regionu, mające na celu uzyskanie licencji przedsiębiorstwa oraz spełnienie wymagań miejskich lub państwowych do uzyskania tej licencji. Ich celem jest identyfikacja i analiza jakościowa geologii, geotechniki, gleboznawstwa, geomorfologii, topografii i hydrogeologii miejsca zainteresowania. W raporcie geologicznym można również przedstawić inne informacje, takie jak stabilność gleby, podatność na erozję i mineralogia.

Zalety cyfrowego zarządzania dokumentacją techniczną

Do głównych korzyści płynących z dobrego zarządzania dokumentami cyfrowymi należy:

  • wzrost wydajności i produktywności,
  • redukcja kosztów,
  • zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo w obliczu czynników fizycznych.

Poniżej możesz przeczytać szczegółowo na temat każdej z tych zalet.

Większa wydajność i produktywność dzięki cyfrowemu zarządzaniu dokumentacją cyfrową

Precyzja to słowo, które dobrze definiuje cyfrowe zarządzanie dokumentami. Dzieje się tak, ponieważ rozwój tej metody pomaga klasyfikować i segmentować pliki zgodnie z ich charakterystyką. W ten sposób znacznie łatwiej jest przechowywać i lokalizować dokumenty, szczególnie te ważne, z którymi trzeba często się konsultować. Czy wiesz, że profesjonaliści spędzają około 2 godzin dziennie na poszukiwaniu nieskanowanych dokumentów? Tak więc wszyscy na tym korzystają, ponieważ czas pracy jest zoptymalizowany, a produktywność wzrasta. Ponadto istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia błędu ze względu na sposób skatalogowania informacji.

Mniejsze koszty papieru

Mniejsze wydatki na papier i konserwację przekładają się na niższe koszty. Około 3% wydatków firmy jest kierowanych na koszty papieru, fizyczne przechowywanie oraz utrzymanie dokumentów i drukowanie. Przy średnio 10 000 arkuszy zużywanych przez każdego pracownika w ciągu roku możesz wiele zaoszczędzić na cyfrowej dokumentacji.

Koszty zarządzania dokumentacją techniczną

Tak, będziesz musiał zainwestować znaczną ilość pieniędzy, aby zdigitalizować swoje dokumenty i zbudować niezbędną infrastrukturę. Jednak długoterminowy zysk może być ogromny w porównaniu z początkowymi kosztami. Gdy wszystko jest już zaadaptowane cyfrowo, koszt utrzymania jest zauważalnie niższy. Zalecane jest posiadanie zespołu, wewnętrznego lub zewnętrznego, specjalizującego się w utrzymaniu narzędzia, którego będziesz używać do zarządzania dokumentami cyfrowymi. Możesz skorzystać z usług takiej firmy jak ATUTOR Integracja Cyfrowa.

W rezultacie będzie to miało swoją cenę. Aby jednak dostrzec spadek wartości, trzeba przyjrzeć się liczbom, które nie są tak jednoznaczne, jak optymalizacja czasu pracowników i zwiększenie ich produktywności.

Zrównoważony rozwój dzięki zarządzaniu cyfrowym dokumentacją techniczną

Jak wspomniano wyżej, zarządzanie dokumentami cyfrowymi drastycznie ogranicza obieg papieru. Oprócz tego, że przyczynia się to do obniżenia kosztów, przyczynia się to również do ochrony środowiska. Może się to wydawać czymś, co ma niewielki wpływ, ale papier ma bezpośredni wpływ na środowisko. Wykorzystana kwota jest proporcjonalna do wielkości firmy. Tak więc w niektórych przypadkach ten stosunek jest wygórowany. Zrównoważony rozwój firmy ma dziś fundamentalne znaczenie i jest wysoko ceniony. Dlatego wybór rozwiązań, które przyczyniają się do tego czynnika, jest mądrym wyborem.

Bezpieczeństwo przed czynnikami fizycznymi i naturalnymi — cyfrowa dokumentacja

Podczas korzystania z tradycyjnego zarządzania plikami jednym z problemów jest integralność dokumentów. Należy zachować ostrożność podczas ich przechowywania. Zarządzanie dokumentami cyfrowymi zmniejsza ryzyko katastrofy lub czynnika fizycznego wpływającego na Twoje informacje. Mimo że wszystko jest cyfrowe, nadal potrzebujesz fizycznej struktury, w siedzibie Twojej firmy lub outsourcingu.

Mimo to nie jest konieczne utrzymywanie określonych warunków w środowisku. W ten sposób, oprócz większego bezpieczeństwa danych, zmniejszają się również koszty utrzymania.

Narzędzia do zarządzania dokumentami cyfrowymi

Czy podobały Ci się zalety i uważasz, że jest to interesujące dla Twojej firmy? Poznaj narzędzie, które pomoże Ci wdrożyć zarządzanie plikami cyfrowymi — system Meridan do zarządzania dokumentacją cyfrową. To zestaw technologii mających na celu stworzenie zorganizowanego przepływu zarządzania dokumentami cyfrowymi. Dzięki niemu możliwe jest praktyczne przechowywanie, odbieranie, aktualizowanie i udostępnianie informacji.

Przechowywanie danych w chmurze

W ostatnich latach narzędzie to stało się niezbędne dla wielu firm. Wynika to głównie z łatwości dostępu do danych z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą dowolnego urządzenia.

Opracowanie artykułu: ATUTOR Integracja Cyfrowa - firma specjalizująca się w optymalizacji procesów dotyczących dokumentacji inżynierskiej.

Reklama

Polecane książki

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.