Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Jak powinno przebiegać pakowanie paczek? Oczywiście sprawnie i wydajnie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym dyspenserom, które pozwalają zautomatyzować oraz przyspieszyć proces przygotowywania przesyłek, a także wykorzystywać w tym celu ekologiczne materiały.

Klient, który zamawia przesyłkę, chce, aby dotarła ona do niego możliwie jak najszybciej oraz była opakowana w estetyczny sposób. Dla coraz większej liczby osób istotne jest również to, by paczka zapakowana była nie w plastiki albo folię, lecz w materiały przyjazne dla środowiska, podatne na recykling i biodegradowalne. Wszystko to można osiągnąć w prosty sposób, usprawniając przy tym funkcjonowanie magazynu oraz zwiększając zyski. Wystarczy przerzucić się na ekologiczne materiały do pakowania i użyć wysokiej jakości dyspenserów.

Dlaczego należy odchodzić od tworzyw sztucznych?

Jeszcze do niedawna folia i plastik były powszechnie wykorzystywane do przygotowywania przesyłek. Obecnie odchodzi się od tego, gdyż takie oczekiwanie wyrażają klienci. Tworzywa sztuczne zanieczyszczają planetę i niszczą przyrodę, są też bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Trudno je zutylizować i nie nadają się do recyklingu. Dlatego coraz więcej paczek powstaje z materiałów ekologicznych, biodegradowalnych. Idealnie nadają się one do opakowania i zabezpieczenia towaru, są przy tym bardzo estetyczne. A ich używanie okazuje się znacznie tańsze niż w przypadku plastiku i folii, chociażby ze względu na blisko czterokrotnie niższą opłatę produktową. Używając materiałów przyjaznych środowisku, magazyn może promować się jako firma proekologiczna, pozyskując w ten sposób coraz więcej klientów.

 

Jakie eko-wypełnienie zastosować?

Pudełko, w którym umieszczamy produkt, powinno być kartonowe. Co jednak zastosować, aby zabezpieczyć jego zawartość przed uszkodzeniami podczas podróży? W tym zakresie doskonale sprawdzą się wypełniacze papierowe do kartonów. Wytworzone z papieru po recyklingu, nadają się do dalszego przetworzenia, są biodegradowalne i łatwe w utylizacji. Są odporne i wytrzymałe, mają świetne właściwości amortyzacyjne, dzięki którym ochronią każdy, najdelikatniejszy nawet przedmiot przed uszkodzeniami i zniszczeniem. Odznaczają się też estetyką. Pakowanie przy ich użyciu jest bardzo łatwe i można je zautomatyzować.

Dyspenser, czyli jak zautomatyzować pakowanie?

Przygotowanie paczki można przyspieszyć i zautomatyzować, w czym pomoże dyspenser do papieru na nóżkach. Funkcjonalny i prosty w użytkowaniu, wyposażony jest w ostrza tnące, umożliwiające precyzyjne odrywanie papieru. To wykonane ze stali urządzenie służy do efektywnego i łatwego korzystania z papieru do pakowania. Jest ergonomiczny, kompaktowy (zajmuje niewielką powierzchnię) oraz ustawny. Można go z powodzeniem wykorzystać w branżach: spożywczej, dietetycznej, e-commerce czy home decor... a także wielu innych. Dzięki dyspenserowi przygotowywanie przesyłek odbywało się będzie szybko, sprawnie i zachowaniem dużej precyzji.


Nacinarka do kartonu - w czym pomoże?

Jeśli chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć proces pakowania, wygenerować większe oszczędności oraz być bardziej eko, warto zainwestować w nacinarki do kartonów. Urządzenia te stanowią znakomite rozwiązanie dla wszystkich obszarów związanych z transportem oraz magazynowaniem. Służą one do perforowania i formowania zużytego kartonu. Tworzą w ten sposób uniwersalny materiał opakowaniowy, równie dobry jak nowy. Korzystanie z nacinarek oznacza zarówno oszczędność pieniędzy, jak też praktyczny wkład w ochronę środowiska. Ograniczamy również marnowanie wykorzystywanych w magazynie materiałów i używamy je ponownie (zero waste), co poprawia działanie firmy od strony ekonomicznej.

Dyspensery do papieru i nacinarki do kartonu wydatnie usprawniają przygotowywanie przesyłek, przyspieszając je oraz czyniąc bardziej ekologicznym.

Reklama

Polecane książki

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.