Firmowy magazyn to serce przedsiębiorstwa. Od jego poprawnego funkcjonowania zależy m.in. wydajność produkcji, co jest wystarczającym powodem, aby zaaranżować przestrzeń magazynową w sposób nieprzypadkowy. Na tym etapie warto sięgnąć po rozwiązania, które zaliczamy do kategorii techniki magazynowej. Co należy przez to rozumieć? Jakie wynikają z tego korzyści? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
Technika magazynowa to zbiór wytycznych, do jakich należy się stosować na etapie budowy magazynu, a następnie projektowania jego wnętrza i doboru wyposażenia. Pozwala to maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynu, a tym samym zwiększyć efektywną ilość miejsca do przechowywania poszczególnych towarów.
Celem jest tutaj stworzenie magazynu, który z jednej strony będzie wystarczająco pojemny na potrzeby danego przedsiębiorstwa, a z drugiej funkcjonalny, bezpieczny dla pracowników oraz składowanych w nim towarów.
Należy pamiętać, że choć większość magazynów wygląda podobnie, to istnieją między nimi zasadnicze różnice, które wynikają z różnych potrzeb przedsiębiorców oraz specyfiki ich biznesów. Inne zasady wdraża się w magazynach przeznaczonych stricte do składowania materiałów potrzebnych do produkcji, inne w tych obiektach, w których występuje wysokie tempo rotacji towarów przeznaczonych do dystrybucji do końcowych odbiorców.
Chcąc zaaranżować magazyn zgodnie z zasadami techniki magazynowej trzeba zacząć od dokładnej analizy własnych potrzeb, oczekiwań względem magazynu, jego przeznaczenia oraz dostępnego budżetu, który pozwoli zainwestować w odpowiednie rozwiązania techniczne i technologiczne.
Inwestor musi wiedzieć m.in.:
Stosowanie się do zasad techniki magazynowej, choć może się wydawać uciążliwe, przynosi długofalowe korzyści. Najważniejsze z nich to:
Więcej o tym, czym jest technika magazynowa i jakie korzyści wynikają ze stosowania się do jej założeń, przeczytasz w artykułach na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/blog/.
Choć zasady techniki magazynowej wydają się być stosunkowo proste, to zastosowanie ich w praktyce już takie nie jest. Wymaga to z jednej strony wieloletniego doświadczenia, a z drugiej znajomości rozwiązań technicznych oraz umiejętności ich wdrożenia w konkretnej przestrzeni magazynowej.
Nic zatem dziwnego, że większość przedsiębiorstw preferuje skorzystanie z profesjonalnej, kompleksowej usługi zaprojektowania oraz wyposażenia magazynu zgodnie z wytycznymi techniki magazynowej oraz wewnętrznymi uzgodnieniami.
Taką usługę swoim klientom zapewnia spółka LTM, która jest czołowym dostawcą regałów magazynowych renomowanych producentów. Spółka oferuje także m.in. projektowanie magazynów, doradztwo techniczne, dobór i montaż regałów oraz innych konstrukcji przeznaczonych do składowania towarów na magazynie. Z pełną ofertą LTM zapoznasz się na stronie https://www.ltm-regaly.pl/.
Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyceKacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s... |
Silniki elektryczne w praktyce elektronikaAutor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m... |
Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiaryAndrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p... |
Miernictwo elektryczne i elektroniczneParchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n... |
Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowaniaBogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st... |