Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Portal Automatyki - Napędy i Falowniki - systemy napędowe

Enkodery liniowe w automatyce przemysłowej służą do pomiaru przemieszczenia liniowego. Można je więc spotkać w różnego rodzaju maszynach, robotach lub na liniach produkcyjnych. Jednym z wiodących producentów enkoderów liniowych jest firma Lika Electronic mająca blisko 40 lat doświadczenia w branży. Enkodery Lika charakteryzują się wysoką odpornością na zapylenia i wilgoć (stopień ochrony IP67, IP68). Bezdotykowy pomiar zapewnia długą i bezawaryjną pracę.

Więcej…

Robotyzacja przemysłu jest procesem, który pozwala na zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładów oraz obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Roboty współpracujące wykonują zadania szybciej, bardziej rytmicznie i precyzyjnie, a jednocześnie nie męczą się i nie powodują strat materiału. Sposobem na poprawę i tak już doskonałych parametrów są chwytaki. W jaki sposób zmieniają one warunki pracy?

Więcej…

Tak samo, jak w przypadku każdego silnika, podstawowym zadaniem silnika krokowego jest zamiana energii elektrycznej w mechaniczną. Silnik krokowy można znaleźć w wielu urządzeniach, gdzie niezbędne jest precyzyjne liniowe albo kątowe pozycjonowanie. Przyjrzyjmy się jego działaniu i dokładnemu zastosowaniu.

Więcej…

Najistotniejszym elementem każdego falownika jest tak nazywany mostek kluczy – kształt mostkowy tranzystorowy. Jest on odpowiedzialny za wymianę prądu stałego na prąd naprzemienny z daną częstością i zasilaniem.

Więcej…

Silniki elektryczne to pojęcie bardzo szerokie. Różnić się mogą nie tylko budową, ale i zastosowaniem. Cechą wspólną, która łączy te różne rodzaje jednostek jest jednak ich zasada działania. Wszystkie silniki elektryczne są bowiem tak konstruowane, aby przy użyciu pola magnetycznego były w stanie wprawić w ruch wał danej maszyny. Czyli - zamienić energię elektryczną na mechaniczną. Jakie może być zastosowanie silnika elektrycznego? Czym różnią się poszczególne rodzaje tych jednostek? Więcej na ten temat w tym artykule!

Więcej…

Silniki elektryczne stanowią skuteczną alternatywę dla popularnych silników spalinowych. Coraz częściej wykorzystuje się je w rowerach, samochodach, a nawet łodziach. Nieustanne podwyżki cen za paliwo są skutecznym bodźcem do szukania nowych rozwiązań. Nic dziwnego, że m.in. miłośnicy morskich przygód decydują się na modele elektryczne.

Więcej…

Roboty znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, więc nikogo nie powinna dziwić ich popularność przy pracach związanych ze spawaniem, które jest niezbędne w wielu procesach produkcji.

Więcej…

Wykorzystanie silników elektrycznych może być bardzo szerokie. Napędzają one mnóstwo różnych maszyn, z których większość to urządzenia stacjonarne, jednak silniki napędzane prądem pojawiają się już także w samochodach osobowych, a nawet autobusach.

Więcej…

Silniki spalinowe od wielu lat towarzyszą cywilizacji ludzkiej przy każdej formie pracy. Bez względu na to, czy mówimy o dużych silnikach spalinowych wykorzystywanych np. w samochodach, czy o małych silnikach wykorzystywanych w poszczególnych maszynach użytku budowlanego, bądź ogrodniczego, mamy do czynienia z tymi samymi aspektami konstrukcyjnymi i funkcjonalnymi, które różnią się od siebie wielkością i przystosowaniem. Silnik elektryczny różni się od silnika spalinowego znacznie. Nie sposób nie zauważyć różnicy, jeśli porównujemy energie prądu elektrycznego do energii pozyskiwanej z oleju napędowego czy benzyny. Nie zmienia to jednak faktu, że przekładnie działają niemalże identycznie, a za pracę samego silnika również odpowiadają koła zębate.

Więcej…

Nowoczesna automatyka przemysłowa wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań i urządzeń. Bardzo ważną rolę w zarządzaniu i kontroli procesów produkcji odgrywają m.in. enkodery. Czym są te urządzenia i jak wybrać te, które będą najlepiej odpowiadać potrzebom naszej firmy?

Więcej…

Reklama

Polecane książki

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.