Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Politechnika Łódzka

Adres: 90-924 Łódź, Stefanowskiego 18/22

tel. 42 631 25 00

www.p.lodz.pl/index.htm

 

 

Wydział: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Kierunek: Mechatronika
wee.p.lodz.pl/pages/index.php



Absolwent kierunku Mechatronika na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki będzie w stanie twórczo stosować w swojej pracy te elementy wiedzy technicznej, sztucznej inteligencji i inżynierii komputerowej, które będą mu najbardziej przydatne do rozwiązania praktycznych zadań, np. projektowania i wdrażania systemów mechatronicznych. W trakcie realizacji programu studiów na proponowanym kierunku nacisk położony będzie na nowoczesne techniki przetwarzania informacji w celu wspomagania decyzji. Absolwent zdobędzie również konkretną wiedzę programistyczną, dotyczącą praktycznego tworzenia systemów mechatronicznych, w tym systemów inteligentnych. Tak interdyscyplinarnie wykształcony inżynier proponowanego kierunku spełnia wszystkie wymagania stawiane sylwetce współczesnego inżyniera w Europie i na świecie.

Ze względu na otrzymane ogólne wykształcenie inżynierskie i informatyczne, absolwenci będą mogli podjąć pracę w firmach komputerowych, centrach badawczych, projektowych i wytwórczych systemów mechatronicznych, w zakładach produkcyjnych i w administracji. Uzyskane wykształcenie stwarza również możliwości podjęcia pracy jako specjaliści do spraw obsługi i eksploatacji zaawansowanych systemów mechatronicznych. Absolwenci mogą podjąć pracę w firmach projektowych i produkcyjnych z dziedziny tzw. HIG-TECH oraz w zapleczu badawczym.

Zakresy treści przedmiotów kierunkowych wybrano w taki sposób, aby każdy absolwent uzyskał wiadomości i umiejętności dające się bezpośrednio wykorzystać w działalności inżynierskiej, typowej dla obecnego rynku pracy, i mógł podjąć pracę na stanowiskach przygotowania i nadzoru produkcji oraz na stanowiskach pomocniczych w jednostkach badawczych i rozwojowych.

Szczególny nacisk położono na przekazywanie wiedzy w zakresie sensorów i aktuatorów, systemów mechatronicznych w AGD, elastycznych systemów mechatronicznych, mechatroniki w ekologii przemysłowej, systemów elektronicznych w mechatronice, mechatroniki pojazdowej, biosystemów, analizy i transmisji danych w mechatronice oraz mikrosystemów elektronicznych stosowanych w mechatronice.

Poszerzanie własnych zainteresowań, ugruntowywanie wcześniej zdobytej wiedzy, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz zdolność poprawnego i czytelnego dokumentowania wyników pracy została zapewniona przez wprowadzenie interdyscyplinarnego i odrabianego w grupach projektu kompetencyjnego.

Przy realizacji programu przewidywane są nie tylko dotychczasowe formy prowadzenia zajęć jak tradycyjne wykłady, ćwiczenia i laboratoria, ale również korzystanie z nowocześniejszych form kształcenia w postaci nauczania na odległość, sukcesywne wprowadzenie e-learningu oraz korzystanie z laboratoriów wyposażonych przez wybrane firmy, produkujące urządzenia mechatroniczne a także przeprowadzanie wybranych zajęć w laboratoriach przemysłowych i w fabrycznych stacjach prób. Przewiduje się też możliwość przeprowadzania zajęć wykładowych w salach wyposażonych w dostęp do sieci komputerowej, dostępnej dla wszystkich studentów biorących udział w zajęciach.

Podstawowymi kwalifikacjami absolwenta studiów pierwszego stopnia kierunku Mechatronika są umiejętności abstrakcyjnego myślenia, ścisłego i formalnego opisu zjawisk oraz twórcze i pragmatyczne podejście do rozwiązywania zadań zawodowych, charakterystycznych dla inżyniera mechatronika.

______________________________________________________

 

Wydział: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Kierunek: Automatyka i Robotyka
wee.p.lodz.pl/pages/index.php



Absolwent studiów na kierunku Automatyka i Robotyka jest przygotowany do podjęcia pracy związanej z eksploatacją urządzeń automatyki i robotyki w charakterze wykonawcy na stanowiskach związanych z:
- utrzymywaniem ruchu systemów automatyki oraz zrobotyzowanych stanowisk pracy,
- produkcją i sprzedażą urządzeń wchodzących w skład układów automatyki i robotyki,
- uruchamianiem nowych układów i systemów automatyki i robotyki.

W szczególności potrafi:
- samodzielnie analizować proste problemy sterowania, regulacji, pomiarów oraz przesyłania informacji w układach automatyki i robotyki stosowanych w przemyśle, w procesach wytwarzania i zarządzania,
- posługiwać się opisami różnego rodzaju problemów sterowania i regulacji sformułowanych przy użyciu języka automatyki oraz pojęć z teorii sterowania i teorii systemów;
- modelować te problemy metodami symulacji komputerowej,
- obsługiwać i konserwować urządzenia automatyki i robotyki oraz komputerowe i mikroprocesorowe systemy sterowania pracujące w czasie rzeczywistym oraz modyfikować ich oprogramowanie;
- posługiwać się narzędziami informatycznymi przy eksploatacji i konserwacji tych urządzeń i systemów,
- współpracować przy projektowaniu układów automatyki i robotyki, sterowania, archiwizacji i przetwarzania informacji dla potrzeb konkretnych aplikacji;
- stosować metody wspomagania komputerowego przy projektowaniu nowych urządzeń,
- współpracować przy realizowaniu układów automatyki i robotyki z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń regulacji, techniki cyfrowej i narzędzi informatyki (sterowników programowalnych, sterowników mikroprocesorowych, komputerów przemysłowych oraz sieci komputerowych).

Absolwent studiów I stopnia kierunku Automatyka i Robotyka jest przygotowany do podjęcia pracy w charakterze personelu wykonawczego przy obsłudze systemów automatyzacji i robotyzacji produkcji, procesów wytwórczych i zarządzania we wszystkich gałęziach przemysłu, wytwarzania i przesyłu energii i w sektorze usług publicznych, oraz szczególnie w małych i średnich firmach świadczących usługi z zakresu projektowania, serwisu, wdrożeń i eksploatacji urządzeń automatyki i robotyki.

Absolwent tego kierunku otrzymuje tytuł zawodowy "inżynier automatyki i robotyki". Biorąc pod uwaga konieczność ustawicznego kształcenia, przewiduje się dla absolwentów tych studiów stałe odświeżanie wiedzy na kursach podyplomowych lub jej uzupełnienie na studiach II stopnia.

Reklama

Polecane książki

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.