Reklama

Dodane Produkty:

APONE - Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i te...
 Wi-S00R1EB to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie rejestra...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Nowy miernik aktywności wody HygroLab Rotronic
 Miernik nowej generacji, HybroLab firmy Rotronic to urząd...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Ekonomiczne, falowodowe przetworniki poziomu SIL 2...
 Eclipse 700 to najnowsze radarowe przetworniki poziomu fi...
Producent: Magnetrol
Dystrybutor: MERCON
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK

Portal Automatyka - technika, informacja, wiedza

Motoryzacja jest jedną z najważniejszych gałęzi światowego przemysłu. Obraz tej branży w ostatnich latach uległ diametralnej zmianie. Elektromobilność, autonomiczność, Internet Rzeczy (IoT) – to pojęcia, które zaczynają definiować motoryzację. Wielkie koncerny, ale też mniejsze firmy produkcyjne, cała logistyka i dystrybucja, specjalistyczne serwisy: wszystkie te podmioty masowo korzystają dziś z oprogramowania dla motoryzacji, czerpiąc z tego wymierne korzyści. Dostawcą takich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej jest GlobalLogic. Przyjrzyjmy się zastosowaniu nowoczesnych narzędzi IT w świecie motoryzacji i transportu.

Więcej…

Produkcja nowoczesnych, zminiaturyzowanych elementów maszyn i urządzeń wymaga stosowania bardzo precyzyjnych rozwiązań. Przemysłowe linie technologiczne są wyposażone w dozowniki, które w automatycznie aplikują dawkę płynu montażowego na powierzchnię.

Więcej…

Dynamiczny rozwój firmy produkcyjnej w dzisiejszych czasach wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego, które będzie czuwać nieustannie, usprawniając te procesy, w przypadku których człowiek łatwo może popełnić błąd. Wysokie wymagania, które stawia tematyka planowanie produkcji z wykorzystaniem różnych zasobów sprawiły, że na rynku znaleźć możemy dobrej klasy oprogramowanie informatyczne, wyręczające kierowników produkcji bądź też usprawniające ich pracę w szerokim spektrum możliwości.

Więcej…

Maszyny CNC (Computer Numerical Control - sterowanie numeryczne) mogą obrabiać prawie każdy materiał i zapewniają precyzję, powtarzalność i wysoką jakość wykonania detali oraz krótki czas realizacji. Z tego względu obróbka CNC jest bardzo opłacalnym i wszechstronnym procesem produkcyjnym wykorzystywanym obecnie w praktycznie każdej branży - od lotnictwa i przemysłu kosmicznego po edukację i tworzenie biżuterii, od produkcji seryjnej po krótkie serie i prototypy, od wielkich hal przemysłowych po nieduże warsztaty i zakłady naprawcze. Jej zastosowania są niemal nieograniczone.

Więcej…

W dzisiejszych czasach praktycznie każde przedsiębiorstwo ma zautomatyzowane procesy produkcyjne. Nie ma co się dziwić - automatyzacja przemysłowa pozwala na zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie nakładów finansowych, dlatego też prędzej czy później każda niezautomatyzowana firma zdecyduje się na automatykę przemysłową. Dodatkowo możemy śmiało stwierdzić, że automatyka przemysłowa wciąż bardzo szybko się rozwija, dzięki czemu mamy pewność, że to rozwiązanie, które zostanie z nami na długie lata. Czym tak dokładnie jest automatyka przemysłowa? Co warto o niej wiedzieć? Jakie są jej zalety i wady? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Więcej…

Laserowa obróbka metalu to jedna z kilka metod cięcia blach i rur. Jednakże jako jedna z nielicznych charakteryzuje się tak dużą niezawodnością oraz precyzją. Sprawdzamy, jakie materiał możemy poddać cięciu laserem oraz jakie są rodzaje tego rodzaju obróbki.

Więcej…

W celu wydajnego, skutecznego i ekonomicznego działania w jednostce produkcyjnej organizacji niezbędne jest zintegrowanie systemu planowania i kontroli produkcji, na przykład gdy chcemy sprzedać ogrodzenie magazynowe. Planowanie produkcji i jej późniejsza kontrola następują po dostosowaniu projektu produktu i finalizacji procesu produkcyjnego.

Więcej…

Ostatnie lata jasno i wyraźnie wskazują, iż gospodarka magazynowa stanowi obszar niezwykle silnego rozwoju technologii. Szybkie przemiany sprawiają, że magazyny posiadające odpowiednią infrastrukturę mogą być miejscem znacznie wybiegającym pod względem możliwości ponad dotychczas znaną konwencję procesów ewidencyjnych.

Więcej…

Maszyny CNC wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Szczególne zasługi mają w branży obróbki tworzyw i przy tworzeniu mebli. Dowiedz się, jakie jeszcze zastosowanie ma technologia CNC.

Więcej…

Elektromagnes to magnes, jaki funkcjonuje w efekcie ruchu prądu elektrycznego. Można go załączać oraz wyłączać. Uzwojenia elektromagnesu są prawie zawsze nakręcone kablem miedzianym, gdyż miedź jest niezwykle doskonałym przewodnikiem elektryczności.

Więcej…

Polecane książki

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.