Reklama

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

Pasy ścierne są bardzo różnorodne, a czynnikami, które decydują o ich odmienności, są z jednej strony możliwości zastosowania, z drugiej natomiast dobór materiałów, z których zostały wykonane. Pasy ścierne stosuje się przede wszystkim w szlifierkach, cykliniarkach oraz pilnikach elektrycznych.

 

Szlifierki

Użycie odpowiedniego rodzaju szlifierki zależy od charakteru prac wykończeniowych. Do najpopularniejszych typów szlifierek należą: szlifierki taśmowe, szlifierki kątowe czy szlifierki oscylacyjne. Zastosowane w nich bezkońcowe pasy ścierne mają różne wymiary, a ich zadanie polega na nadaniu szlifowanej powierzchni maksymalnej gładkości.

 

Szlifierki taśmowe – w zależności od rodzaju – występują w wielu różnorodnych formach. Duże, zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia są sterowane numerycznie i wieloosiowo (CNC). Do mniejszych maszyn można zaliczyć szlifierki produkcyjne, warsztatowe oraz szlifierki ręczne. Pasy ścierne są wykorzystywane także w szlifierkach elektrycznych i pneumatycznych.

 

W maszynach tych są stosowane nie tylko szerokie pasy ścierne bezkońcowe, ale także wąskie pasy ścierne, nazywane również pasami pilniczkowymi, przy czym przedział ich szerokości waha się od trzech do dwudziestu pięciu milimetrów. Na stronie http://www.pasyscierne.pl można znaleźć szeroki wybór pasów ściernych oraz zapoznać się z dokładnymi ich opisami, co ułatwi dokonanie wyboru.

 

Cykliniarki

Cykliniarki są urządzeniami elektrycznymi składającymi się z silnika elektrycznego, który jest połączony z bębnem. To na nim właśnie jest umieszczony pas ścierny. Cykliniarki są przeznaczone przede wszystkim do wygładzania powierzchni, najczęściej drewnianych. Będące rodzajem szlifierek cykliniarki mogą występować w dwóch wariantach.

 

Pierwszy rodzaj cykliniarek został wyposażony w pasy ścierne znajdujące się z przodu. Technika szlifowania polega w tym przypadku na przesuwaniu urządzenia po drewnianej podłodze przez operatora. Druga, stacjonarna wersja cykliniarki posiada pasy ścierne z wierzchu, co posiada niebagatelny wpływ na zmianę techniki szlifowania. Wygładzane elementy są układane na taśmie. Tego typu cykliniarki znajdują zastosowanie głównie w stolarstwie.

 

Pilniki elektryczne

Przeznaczone do skrawania i obróbki różnych materiałów pilniki elektryczne są wielofunkcyjnymi urządzeniami. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że zastosowane w nich pasy ścierne nie spadają z prowadnicy i rolek w trakcie wykonywania pracy, ponieważ zostały wyposażone w specjalne pokrętła służące do prowadzenia pasów ściernych. Pilniki elektryczne doskonale sprawdzają się w szlifowaniu zarówno wklęsłych, jak i wypukłych powierzchni. Posiadają najczęściej od dziewięciuset do tysiąca czterystu obrotów na minutę, a szerokość taśmy ściernej wynosi przeważnie około trzynastu centymetrów.

 

Urządzenia, w których stosowane są pasy ścierne, są różnorodne, praktyczne, funkcjonalne i znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Duża efektywność działania sprawia, że są to wyroby najwyższej jakości.

Reklama

Polecane książki

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.