Reklama

Dodane Produkty:

Rejestrator ciśnienia różnicowego
 Bezprzewodowe rejestratory ciśnienia różnicowego stosowan...
Producent: Efento
Dystrybutor: Efento
- AP AUTOMATYKA - Laserowy czujnik odległości LDM5...
 Laserowe czujniki odległości z serii LDM firmy ASTECH poz...
Producent: ASTECH GmbH
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Sprężyna gazowa Bansbach
 Oferujemy produkty marki Bansbach, w tym takie jak spręży...
Producent: Bansbach
Dystrybutor: BIBUS MENOS
Chwytaki pneumatyczne
 Wielofunkcyjne chwytaki pneumatyczne włoskiej marki Camoz...
Producent: Camozzi
Dystrybutor: BIBUS MENOS
Siłownik pneumatyczny Camozzi
 Siłownik pneumatyczny to jeden z podstawowych produktów w...
Producent: Camozzi
Dystrybutor: BIBUS MENOS

Piaskowanie to metoda oczyszczania powierzchni, która polega na używaniu sprężonego powietrza z piaskiem lub innym materiałem ścierającym. Poza zakupem piaskarki konieczne jest zaopatrzenie się w kompresor o właściwych parametrach, który przyspieszy i ułatwi proces piaskowania. Jaka wielkość zbiornika? Czy wydajność o 5 m3/m sprosta wymagającym oczekiwaniom?

 

Inwestycja w sprzęt powinna być tożsama z potrzebami. Inne parametry będą wykorzystywane w domowych warunkach do piaskowania sporadycznego, a zupełnie inne do wykonywania profesjonalnych i regularnych prac w warsztacie samochodowym. Piaskarka nie jest wystarczającym sprzętem, który pozwoli nam na wykonywanie satysfakcjonujących prac. Konieczny jest również właściwy dobór sprzętu pneumatycznego odpowiedzialnego za dostarczanie sprężonego powietrza.

Kompresor śrubowy sprawdzi się do częstego piaskowania różnych powierzchni. Dobór odpowiednich dysz umożliwi wykonywanie prac na różnych powierzchniach, mniejsze, metalowe elementy powinny być piaskowane przy użyciu większego ciśnienia, ale mniejszej średnicy. Minimalne parametry wydajności charakterystyczne do piaskowania to 5m3/min. Przy ciśnieniu 4-7 bar, wyposażony w zbiornik na sprężone powietrze 200l, jednakże te właściwości nie będą w pełni satysfakcjonujące dla profesjonalnych warsztatów, które swoja działalność opierają na metodzie piaskowania.

Pojemność zbiornika a profesjonalne piaskowanie

Zbiornik to element niezwykle ważny w systemie zapewniającym profesjonalne piaskowanie. Pełni rolę bufora między sprężarką a pistoletem. Głównym powodem jest zapewnienie jednolitego ciśnienia u wylotu i zabezpieczenia przed wszelkimi zawahaniami ciśnienia. Podczas pracy zapotrzebowanie na ciśnienie jest zmienne i uzależnione od powierzchni i rodzaju materiału.

Dzięki dobremu zabezpieczeniu kompresor będzie miał możliwość na adekwatną reakcję. Im większy zbiornik, tym bardziej satysfakcjonujące wykonanie zlecenia. Najmniejsze mają kilkadziesiąt litrów pojemności, jednakże są niewystarczające. Szacowana wartość to około 200l, powinien być wystarczający na drobne prace związane z wyczyszczeniem rdzy i resztek lakieru. Mały kompresor nie zagwarantuje dobrego piaskowania. Generowane ciśnienie powinno uplasować się w przedziale od 7 do 10 atm.

Koszt piaskarki nie jest wysoki, w przypadku dobrego kompresora śrubowego trzeba się przygotować na zdecydowanie większe koszty. Inwestycja w solidny sprzęt powoli na wykonanie usługi szybko i fachowo. Profesjonalne urządzenia o zaawansowanych parametrach będzie skutecznie oczyszczało powierzchnie stalowych konstrukcji, usunie korozję i stare powłoki lakiernicze, oczyści obiekty zabytkowe i konstrukcje drewniane.

Tekst powstał przy pomocy firmy Pneumatik S.A. - http://www.pneumatik.pl/, autoryzowanego przedstawiciela marki Boge na Polskę w zakresie maszyn pneumatycznych.

Polecane książki

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 31 Gru 2017 - 00:00

Targi:

Reklama
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.