Reklama

Dodane Produkty:

APONE - Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i te...
 Wi-S00R1EB to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie rejestra...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Nowy miernik aktywności wody HygroLab Rotronic
 Miernik nowej generacji, HybroLab firmy Rotronic to urząd...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Ekonomiczne, falowodowe przetworniki poziomu SIL 2...
 Eclipse 700 to najnowsze radarowe przetworniki poziomu fi...
Producent: Magnetrol
Dystrybutor: MERCON
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK
Tester igłowy
- Automatyzacja procesów produkcyjnych
- Testery i...
Producent: DARNOK
Dystrybutor: DARNOK

Nowe produkty wchodzące na rynek, by były konkurencyjne muszą się wyróżniać jakością. Od sprzętu sportowego wymagamy trwałości, bezpieczeństwa oraz w przypadku sportów wyczynowych – niezwykłych osiągów. Jak je uzyskać? Należy poddać badane produkty kontroli jakości wytrzymałościowej, zmęczeniowej oraz bliżej przyjrzeć się technologii wytwarzania.

Optymalizacja konstrukcji Bobsleja

Za pomocą kompletnego łańcucha pomiarowego określono siły działające na wyścigowym bobsleju w kanale lodowym w Berchtesgaden Königssee w Niemczech. Czujniki naprężenia na kadłubie i stelażu przekazały dane niezbędne do optymalizacji płóz bobowych. Do tej pory kształty opracowywane były wyłącznie na podstawie informacji empirycznych. Trudne do odtworzenia warunki treningowe, zmieniające się warunki pogodowe i torowe sprawiają, że bezpośrednie porównanie różnych geometrii poślizgu i materiałów jest trudne. Zweryfikowane wyniki pomiarów są jednak podstawą do budowy modelu matematycznego - niezbędnego jako dane wejściowe do obliczeń MES. Wysokie obciążenie mechaniczne, jednoczesny pomiar 48 sygnałów czujnika z częstotliwością próbkowania> 2000 Hz, przyspieszenia do 5 g, niskie temperatury i praca na bateriach przy jednocześnie niewielkich wymiarach, wszystko to czyni MGCplus optymalnym partnerem w kanale lodowym. Zastosowanie czujników pojemnościowych do dodatkowych pomiarów akcelerometru było możliwe dzięki modyfikacji wcześniej opracowanej konfiguracji wzmacniacza. Tensometry elektrooporowe w kształcie rozety przymocowano do płóz w celu pomiaru naprężeń zasadniczych i wyznaczenia ich osi głównych.

Kiedy liczy się 0,01 sekundy

W ramach najnowszych badań nad pomiarem wpływu oporu na różne stroje kąpielowe dla pływaków światowej klasy, Huub Ltd. wprowadza na rynek nowy system M16 Drag Measurement System, wykorzystujący czujniki wagi PW15iA od HBM. Ta zaawansowana podwodna aplikacja pozwala na pomiar siły napędowej pływaka na podkładce push-off. Zapewniając pływakowi szereg stałych punktów wypychania zaopatrzonych w odpowiednie czujniki, umożliwiamy bezpośredni pomiar sił dla każdego skoku. Ponieważ wyniki pływaków mierzone są jest z dokładnością do 0,001 sekundy, wpływ na rezultat ma nawet materiał i kształt kombinezonu zawodnika.

Inteligentna ściana wspinaczkowa

MACLoC to skrót od Multi-Axis Climbing Load Cells - systemu do analizy wydajności w wspinaczce sportowej, opracowanego przez zespół naukowców i studentów Politechniki z Turynu i Mediolanu. Wraz z HBM grupa projektowa opracowała prototyp nowego typu „inteligentnej” ściany wspinaczkowej.  Łącząc wieloosiowe przetworniki siły i system akwizycji danych QuantumX, system uchwytów na ściance podaje wspinaczom informacje w czasie rzeczywistym o siłach kontaktowych i środku ich masy. Te cenne dane na temat mechaniki ruchu wspinacza pozwalają na szybkie ulepszenia techniki w tej bardzo złożonej, wymagającej i wciąż rozwijającej się dziedzinie sportu.

 

Polecane książki

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.