Reklama

Dodane Produkty:

Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation
Radar Falowodowy RF-90
 RADAR FALOWODOWY- OPIS

Radar z falowodem d...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS
 Poziomowskaz magnetyczny boczny montowany jest w jednej l...
Producent: Kerto Automation
Dystrybutor: Kerto Automation
Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

Monitorowanie maszyn to prawdziwa rewolucja w świecie produkcji. Wiąże się z tańszym namierzaniem awarii, potencjalnych usterek i ograniczeniem kosztów. Przemysł 4.0 usprawnia pracę urządzeń i przyspiesza cykle produkcyjne, a brak jego wdrożenia w firmie, niesie ze sobą kilka zagrożeń. Poniżej 3 problemy, które mogą spotkać Twoją firmę, jeśli nie zaczniesz automatycznie monitorować swoich maszyn.

1. Nie masz dostępu do danych w czasie rzeczywistym

Gdy nie monitorujesz automatycznie stanu swoich maszyn, nie bazujesz na danych pobieranych w czasie rzeczywistym, tylko na systematycznej konserwacji poszczególnych elementów i dokonywaniu napraw, dopiero gdy coś się zepsuje. Brak automatycznego monitorowania maszyn sprawia także, że jesteśmy zdani wyłącznie na informacje przekazywane przez ludzi. To z kolei może przekładać się na błędy oraz braki w informacjach, które docierają do osób zajmujących się utrzymywaniem ruchu.

Produkcja doświadcza więc nieplanowanych postojów, a części w urządzeniach wymieniane są, gdy tylko wydaje się, że jest taka potrzeba, a nie gdy faktycznie wymiana jest niezbędna. Natomiast historyczne dane maszyny w połączeniu z wiedzą ekspertów, wpływają na przewidywanie możliwych awarii i podejmowanie kroków odpowiednio wcześnie, by im zapobiec.

2. Nie monitorujesz maszyn? To powód niskiej wydajności produkcji!

Wydajność produkcji jest tym większa, im więcej dobrych jakościowo części zostanie wyprodukowanych w danym czasie, natomiast niska jakość często jest spowodowana usterkami procesu, niepoprawną obsługą albo błędami w ustawieniach maszyny. Brak dostępu do danych w czasie rzeczywistym utrudnia obliczenie wskaźnika OEE dotyczącego Całkowitej Efektywności Wyposażenia. Za pomocą dostępu do danych dotyczących dostępności, jakości i wydajności urządzenia, porównuje się rzeczywisty czas pracy maszyn z ich planowanym czasem pracy.

Okres, w którym maszyny rzeczywiście funkcjonują w produkcji, zwykle jest krótszy niż całościowa długość pracy maszyn, ze względu na przerwy konserwacyjne, błędy oraz ich czyszczenie. Nie mając jednak dostępu do rzeczywistych przyczyn przestoju, nie jesteś w stanie zaplanować pracy w taki sposób, by nieplanowane postoje zdarzały się możliwie jak najrzadziej. Zmień to, automatycznie monitorując swoje urządzenia!

3. Wydajesz 60% środków więcej na utrzymywanie maszyn niż Twoja konkurencja!

W zależności od rodzaju produkcji, kosztów surowców, a także częstotliwości postojów maszyn, godzina przerwy w produkcji może kosztować firmę naprawdę dużo. I jeśli postoje są uwzględnione w cyklu produkcyjnym, wówczas firma nie naraża się na nieoczekiwane straty. Sytuacja zmienia się, gdy występują postoje nieplanowane, które wiążą się z ogromnymi kosztami dla przedsiębiorstw. Zastanawiasz się, z jakimi dokładnie? Otóż w badaniu, w którym uczestniczyło 450 firm z segmentów dystrybucji, logistyki, energii i innych, dowiedziono, że aż 82% firm w ciągu trzech lat straciło na tego typu postojach 2 miliony dolarów!

Z kolei w 2016 roku BGHE przeprowadziło badanie dotyczące kosztów utrzymywania maszyn w firmach związanych z morską ropą oraz gazem. Okazało się, że monitorowanie maszyn jest najtańszą metodą utrzymywania maszyn. Jeśli więc utrzymujesz maszyny w sposób reaktywny, czyli czekasz, aż maszyny ulegną awarii albo korzystasz z metody planowej, polegającej na serwisowaniu maszyn bez uwzględnienia ich rzeczywistej pracy – wydajesz aż o 60% więcej pieniędzy niż konkurencja, która automatycznie monitoruje pracę swoich maszyn!

Kiedy dasz szansę Przemysłowemu Internetowi Rzeczy, Twoje maszyny nie będą musiały być już sprawdzane ręcznie. Automatyczne monitorowanie maszyn sprawi, że wszystkie błędy i spowolnienia zostaną namierzone odpowiednio wcześnie, wydajność produkcji wzrośnie, a koszty, które ponosisz w związku z utrzymywaniem maszyn, drastycznie zmaleją. Zadbaj o swoją firmę i postaw na Przemysł 4.0.

Reklama

Polecane książki

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.