Reklama

Dodane Produkty:

- AP AUTOMATYKA - Czujniki koloru serii CR100 firm...
 Czujniki koloru firmy ASTECH z serii CR100, pozwalają na ...
Producent: ASTECH
Dystrybutor: AP Automatyka
Zawór zwrotny do oleju 1"
 Mosiężny 1" zawór zwrotny ze względu na zastosowanie uszc...
Producent: Valbrass
Dystrybutor: Access Oil
APONE - Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i te...
 Wi-S00R1EB to bezprzewodowy, zasilany bateryjnie rejestra...
Producent: APONE
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Nowy miernik aktywności wody HygroLab Rotronic
 Miernik nowej generacji, HybroLab firmy Rotronic to urząd...
Producent: Rotronic
Dystrybutor: AP AUTOMATYKA
Ekonomiczne, falowodowe przetworniki poziomu SIL 2...
 Eclipse 700 to najnowsze radarowe przetworniki poziomu fi...
Producent: Magnetrol
Dystrybutor: MERCON

Monitorowanie maszyn to prawdziwa rewolucja w świecie produkcji. Wiąże się z tańszym namierzaniem awarii, potencjalnych usterek i ograniczeniem kosztów. Przemysł 4.0 usprawnia pracę urządzeń i przyspiesza cykle produkcyjne, a brak jego wdrożenia w firmie, niesie ze sobą kilka zagrożeń. Poniżej 3 problemy, które mogą spotkać Twoją firmę, jeśli nie zaczniesz automatycznie monitorować swoich maszyn.

1. Nie masz dostępu do danych w czasie rzeczywistym

Gdy nie monitorujesz automatycznie stanu swoich maszyn, nie bazujesz na danych pobieranych w czasie rzeczywistym, tylko na systematycznej konserwacji poszczególnych elementów i dokonywaniu napraw, dopiero gdy coś się zepsuje. Brak automatycznego monitorowania maszyn sprawia także, że jesteśmy zdani wyłącznie na informacje przekazywane przez ludzi. To z kolei może przekładać się na błędy oraz braki w informacjach, które docierają do osób zajmujących się utrzymywaniem ruchu.

Produkcja doświadcza więc nieplanowanych postojów, a części w urządzeniach wymieniane są, gdy tylko wydaje się, że jest taka potrzeba, a nie gdy faktycznie wymiana jest niezbędna. Natomiast historyczne dane maszyny w połączeniu z wiedzą ekspertów, wpływają na przewidywanie możliwych awarii i podejmowanie kroków odpowiednio wcześnie, by im zapobiec.

2. Nie monitorujesz maszyn? To powód niskiej wydajności produkcji!

Wydajność produkcji jest tym większa, im więcej dobrych jakościowo części zostanie wyprodukowanych w danym czasie, natomiast niska jakość często jest spowodowana usterkami procesu, niepoprawną obsługą albo błędami w ustawieniach maszyny. Brak dostępu do danych w czasie rzeczywistym utrudnia obliczenie wskaźnika OEE dotyczącego Całkowitej Efektywności Wyposażenia. Za pomocą dostępu do danych dotyczących dostępności, jakości i wydajności urządzenia, porównuje się rzeczywisty czas pracy maszyn z ich planowanym czasem pracy.

Okres, w którym maszyny rzeczywiście funkcjonują w produkcji, zwykle jest krótszy niż całościowa długość pracy maszyn, ze względu na przerwy konserwacyjne, błędy oraz ich czyszczenie. Nie mając jednak dostępu do rzeczywistych przyczyn przestoju, nie jesteś w stanie zaplanować pracy w taki sposób, by nieplanowane postoje zdarzały się możliwie jak najrzadziej. Zmień to, automatycznie monitorując swoje urządzenia!

3. Wydajesz 60% środków więcej na utrzymywanie maszyn niż Twoja konkurencja!

W zależności od rodzaju produkcji, kosztów surowców, a także częstotliwości postojów maszyn, godzina przerwy w produkcji może kosztować firmę naprawdę dużo. I jeśli postoje są uwzględnione w cyklu produkcyjnym, wówczas firma nie naraża się na nieoczekiwane straty. Sytuacja zmienia się, gdy występują postoje nieplanowane, które wiążą się z ogromnymi kosztami dla przedsiębiorstw. Zastanawiasz się, z jakimi dokładnie? Otóż w badaniu, w którym uczestniczyło 450 firm z segmentów dystrybucji, logistyki, energii i innych, dowiedziono, że aż 82% firm w ciągu trzech lat straciło na tego typu postojach 2 miliony dolarów!

Z kolei w 2016 roku BGHE przeprowadziło badanie dotyczące kosztów utrzymywania maszyn w firmach związanych z morską ropą oraz gazem. Okazało się, że monitorowanie maszyn jest najtańszą metodą utrzymywania maszyn. Jeśli więc utrzymujesz maszyny w sposób reaktywny, czyli czekasz, aż maszyny ulegną awarii albo korzystasz z metody planowej, polegającej na serwisowaniu maszyn bez uwzględnienia ich rzeczywistej pracy – wydajesz aż o 60% więcej pieniędzy niż konkurencja, która automatycznie monitoruje pracę swoich maszyn!

Kiedy dasz szansę Przemysłowemu Internetowi Rzeczy, Twoje maszyny nie będą musiały być już sprawdzane ręcznie. Automatyczne monitorowanie maszyn sprawi, że wszystkie błędy i spowolnienia zostaną namierzone odpowiednio wcześnie, wydajność produkcji wzrośnie, a koszty, które ponosisz w związku z utrzymywaniem maszyn, drastycznie zmaleją. Zadbaj o swoją firmę i postaw na Przemysł 4.0.

Polecane książki

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.