Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

autocad Eplan przedstawia rozszerzone oprogramowanie do projektowania systemów hydraulicznych i pneumatycznych, które może zostać zintegrowane z systemem przepływu pracy MCAD (np. Autodesk Inventor). Dane 3D, symbole hydrauliczne i pneumatyczne oraz napędy elektryczne można teraz bezpośrednio połączyć z listami artykułów i specyfikacjami technicznymi sprzętu w programie Eplan Fluid Professional. Użytkownicy skorzystają w pełni z możliwości inżynierii interdyscyplinarnej, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty planowania oraz uzyskania dokumentacji.

Eplan Fluid Professional łączy w sobie sprawdzone i przetestowane projektowanie systemów hydraulicznych i pneumatycznych z nową technologią 3D. Komponenty, które zostały umieszczone na schematach hydraulicznych i pneumatycznych, takie jak zawory i cylindry, mogą zostać teraz zamontowane w 3D i umieszczone w obszarze roboczym. Wykorzystuje się przy tym prostą zasadę składania podobną do tej stosowanej przy układaniu klocków LEGO. Technologia eTouch firmy Eplan zapewnia automatyczne generowanie punktów przyłączenia dla każdego komponentu, co tym samym umożliwia szybkie i łatwe tworzenie schematów. Użytkownicy nie muszą posiadać zaawansowanej wiedzy o 3D, a rysunki produkcyjne i pochodne w 2D są tworzone automatycznie jako część dokumentacji. Już na wczesnym etapie są dostępne istotne informacje produkcyjne takie jak ilość wymaganego miejsca do instalacji, liczba otworów do nawiercenia czy długość węży.

 

Kontrolowany przepływ pracy dzięki interfejsowi Step

Jedną z najważniejszych nowych funkcji oprogramowania Eplan jest integracja z istniejącym przepływem pracy stosowanym przy projektowaniu systemów mechanicznych. Dla modeli 3D projektowanych w systemach MCAD można zdefiniować przestrzeń instalacyjną dla komponentów pneumatycznych i ich głównych układów zasilania sprężonym powietrzem, a następnie wyeksportować ją do Eplan Fluid Professional przy wykorzystaniu interfejsu Step. W następnym etapie, inżynierowie planują wybór komponentów i ich bezpośrednie połączenia z systemami elektrycznymi. Automatycznie generowane listy artykułów i węży są dostępne natychmiast. Jeśli inżynier importuje płytę montażową może np. umieścić planowane komponenty w zamierzonej przestrzeni montażowej na schemacie obwodów przy użyciu polecenia „przeciągnij i upuść”, a następnie montować je bezpośrednio w 3D. Informacje produkcyjne są tworzone przy wykorzystaniu wymiarowania, np. zacisków zabezpieczających dla jednostki pneumatycznej.

 

Standaryzacja upraszcza proces planowania

Inżynierowie zajmujący się technologią hydrauliczną i pneumatyczną mogą teraz standaryzować swój proces planowania używając Eplan Fluid oraz zapisywać i ponownie wykorzystywać często używane podsystemy - w formie makr - bezpośrednio w planie projektowym. Dzięki temu specjalistyczna wiedza jest zachowywana i może być ponownie wykorzystana w dowolnym czasie. Standaryzacja przyspiesza planowanie i gwarantuje jakość we wszystkich dyscyplinach inżynierii. Razem z planowaniem elektrycznym, system przepływu pracy pozwala na unikanie błędów, szczególnie jeśli się spojrzy na wzrastającą złożoność komponentów mechatronicznych, takich jak np. wyspy zaworowe. Wiedza inżynierów jest wykorzystywana wtedy, gdy jest potrzebna: w trakcie wyboru i wymiarowania komponentów, połączeń systemów hydraulicznych i pneumatycznych oraz ich właściwego pozycjonowania. Takie aspekty jak długość węży, wytwarzanie ciepła, wydajność energetyczna, interakcja mechatroniczna oraz ograniczona przestrzeń instalacyjna mogą być obliczane już na wczesnym etapie tego multidyscyplinarnego procesu.

 

Podsumowanie

Zalety dla planistów są oczywiste: Dane 3D, symbole hydrauliczne oraz pneumatyczne i napędy elektryczne są teraz bezpośrednio połączone z listami artykułów i specyfikacjami technicznymi sprzętu, dzięki czemu koszty planowania i tworzenia dokumentacji zostały zredukowane.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 30 000 klientów i 90 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria - to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.