Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

sterowniki plc Eaton wprowadza na rynek nowy, kompaktowy sterownik PLC XC 152 wspierający koncepcję inteligentnej automatyki modułowej dzięki lokalnym sterownikom PLC i różnym interfejsom komunikacyjnym, takim jak SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 czy Profibus i Ethernet.

 

 

Zaprojektowany jako rozwiązanie ekonomiczne, kompaktowy XC152 sprawdza się we wszystkich wysokowydajnych zastosowaniach PLC wymagających elastyczności i dużej liczby interfejsów. Sterownik XC152 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 5. Zaimplementowane CPU to 32 bitowy procesor RISC 400 MHz. Oprócz 64 MB wewnętrznej pamięci (system operayjny, programowanie, dane) zabudowane jest wejście kart SD rozszerzające pamięć zewnętrzną urządzenia. W skład wyposażenia wchodzi również przełącznik Run/Stop, interfejs Ethernet i host USB. Sterownik opuszcza fabrykę wyposażony w interfejs CANopen ( master/slave) bądź Profibus (DP/MPI master), opcjonalnie dostępne są urządzenia z masterem SmartWire-DT. Kompaktowy sterownik PLC z serwerem zdalnym/WEB posiada interfejs RS232 lub RS485 w zależności od wariantu interfejsu komunikacyjnego. Dostępne są następujące warianty urządzeń: XC-152-E3-11 SmartWire-DT, RS232; XC-152-E6-11 SmartWire-DT, CAN, RS485; XC-152-E8-11 SmartWire-DT, DP, RS485; XC-152-D6-11 CAN, RS485, RS232 oraz XC-152-D8-11 DP, RS485, RS232.

Użytkownicy korzystający przy budowie maszyn ze standardowych rozwiązań automatyki, docenią XC152 PLC ze względu na jego wysoką wydajność (system programowania oparty o środowisko CoDeSys - programowanie sterownika zgodne z normą IEC61131-3), kompaktowe wymiary 100 mm x 155mmx 40 mm i szeroki zakres opcji komunikacyjnych. SmartWire-DT szczególnie wspiera koncepcję Lean Automation firmy Eaton oferującą szereg istotnych korzyści zgodnie ze strategią Lean Solutions. Dzięki SmartWire-DT poziom we/wy został bezpośredni zintegrowany w urządzeniach łączeniowych. Pozwala to na dostęp sterownika PLC do danych cyfrowych i analogowych bezpośrednio od urządzeń sterujących / wykonawczych. Bramy i warstwa we/wy nie są już potrzebne. Umożliwia to stworzenie elastycznego, ulepszonego rozwiązania automatyki przy wykorzystaniu mniejszej liczby komponentów i ograniczeniu nakładu prac inżynieryjnych. Eaton nazywa tę koncepcję «Lean Automation» - oferuje ona swobodę konieczną dla powstawania kreatywnych i ekonomicznych rozwiązań. Jako alternatywę dla zingetrowanegoHMI/PLC, ekonomiczne rozwiązania modułowe wykorzystują obecnie wysokowydajne PLC takie jak XC152 z zewnętrznym HMI. Każde rozszerzenie aplikacji i /lub modyfikacje mogą być zaimplementowane łatwo i elastycznie. Terminal Ethernet umożliwia bezpośredni dostęp, wizualizację i przegląd danych - w tym celu użytkownicy mogą wykorzystać wizualizację WEB na XC152 bądź zdalny serwer. Dzięki tej koncepcji platformy udane rozwiązania i istniejący know-how mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Podstawową zasadą strategii Lean Solutions firmy Eaton jest identyfikacja procesów budowania maszyn i szaf sterowniczych w celu eliminacji strat i zapewnienia optymalnego wsparcia dla klientów. Straty mogą być związane z wieloma obszarami, takimi jak zbyt długie trasy przewodów, długie czasy oczekiwania, nadprodukcja, usterki, ale również zbyt skomplikowane procesy i niewykorzystany potencjał.

Strategia Lean Solutions składa się z trzech obszarów: Lean Connectivity, Lean Automation oraz LeanPower. Lean Connectivity eliminuje złożone i narażone na błędy okablowanie typu punkt-punkt w szafach rozdzielczych i urządzeniach peryferyjnych. Technologia łączeniowo-komunikacyjna SmartWire-DT wykorzystuje pojedyncze, «zielone» standardowe połączenie kablowe zastępujące poszczególne okablowanie aparatury łączeniowej, czujników i siłowników z centralnym sterownikiem. W przypadku wielu systemów rozdzielczych pozwala to na ograniczenie nakładu prac związanych z oprzewodowaniem, testowaniem i uruchomieniem o 85 procent. SmartWire-DT ułatwia również wydajne i inteligentne wykorzystanie zasobów.

Lean Automation eliminuje konieczność używania elementów, które nie są niezbędne w układach automatyki, takich jak moduły we/wy centralnego sterownika PLC. Eliminuje też wszelkie powiązane z nimi koszty nabycia i utrzymania ruchu. «Zielona» taśma jest nie tylko wykorzystywana do zasilania wszystkich komponentów, ale również w celu przesyłu danych- w ten sposób wszystkie elementy systemu są skomunikowane.

Lean Power koncentruje się na wykorzystywaniu energooszczędnych komponentów i standaryzowanego oprzewodowania sterującego. Wydajność energetyczna maszyn i instalacji wzrasta również dzięki pełnej przejrzystości danych zapewnianej przez SmartWire-DT: wszystkie istotne informacje o natężeniu prądu i zużyciu energii pochodzące od elementów wykonawczych i czujników są udostępnione do prostej analizy i skutecznej optymalizacji.

 

Więcej informacji: www.eaton.eu

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.