Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

pirometr Firma Raytek prezentuje nową serię pirometrów ręcznych pozwalających na elastyczne i bezpieczne monitorowanie temperatury z zakresu od 400 do 3000°C w wysokotemperaturowych aplikacjach przemysłowych. Mogą one znaleźć zastosowanie przy produkcji i przetwarzaniu stali, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym oraz przy obróbce cieplnej i w elektrowniach.

 

Modele Raynger 3i Plus 1M i 2M mierzą promieniowanie w podczerwieni w zakresie krótkich fal (odpowiednio 1 μm i 1,6 μm) zapewniając dużą dokładność pomiaru ±(0,5% odczytu +1°C). Dzięki znakomitej rozdzielczości optycznej, wynoszącej 250:1, krytyczne obiekty instalacji oraz produkty mogą być monitorowane z dużej odległości. Dla zwiększenia precyzji pozycjonowania, plamka pomiarowa jest podświetlana przez dwie wiązki lasera. Co więcej, można obecnie namierzać nawet obiekty rozżarzone do czerwoności dzięki nowo wprowadzonej, opatentowanej funkcji optycznej "Red Dot". Z kolei wykorzystanie odpornego na wysokie temperatury detektora ostrzegawczego “Red Nose” i alarmu zmniejsza ryzyko przegrzania pirometru, a więc również redukuje koszty napraw, a także pozwala uniknąć kosztownych wypadków i zapewnia bezpieczeństwo operatora.

Nowy miernik jest urządzeniem o trwałej konstrukcji, odpornym na upadki z wysokości 1 m. Jego oprogramowanie obsługuje funkcje prezentacji i analizy danych oraz wyznaczania trendów. Pojemność wewnętrznej pamięci wystarcza do zarejestrowania 4900 punktów danych. Wraz z przyrządem producent dostarcza oprogramowanie Raytek DataTemp dla środowiska Windows, obsługujące transmisję danych do komputera w czasie rzeczywistym oraz umożliwiające późniejszą obróbkę wyników pomiarów. Poza wbudowanymi interfejsami USB i Bluetooth istnieje możliwość wykorzystania aplikacji na urządzenia mobilne do wygodnego przechowywania i udostępniania danych. Wbudowany w pirometr wyświetlacz umożliwia prezentację danych w °C lub F. Zastosowany akumulator litowo-jonowy zapewnia 24-godzinny czas pracy.


------------------------------
O firmie Raytek

Raytek GmbH opracowuje i produkuje czujniki podczerwieni pod markami RAYTEK i IRCON przeznaczone do bezkontaktowego pomiaru temperatury w zakresie od -50 °C do +3500 °C. Czujniki pozwalają na szybki i dokładny pomiar temperatury powierzchni bez kontaktu z medium. Typowe zastosowania obejmują produkcję stali, szkła, cementu i plastiku. Na zakres produkcji firmy Raytek składają się stacjonarne czujniki podczerwieni, skanery liniowe oraz kamery termowizyjne. Wszystkie urządzenia są przystosowane do stacjonarnej instalacji w zakładach oraz na maszynach, a przy wykorzystaniu przemysłowych interfejsów można je łatwo zintegrować z systemami monitorującymi procesy produkcyjne.
Raytek GmbH (Berlin) to europejska siedziba główna Raytek Corporation, odpowiedzialna za marketing, sprzedaż i serwis w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie. Firma Raytek ma 50 lat doświadczeń w pomiarach temperatury za pomocą podczerwieni i zatrudnia około 200 pracowników na całym świecie. Poza siedzibą główną w USA , europejską centralą w Berlinie oraz oddziałem w Chinach, regionalne biura i liczni autoryzowani dystrybutorzy na całym świecie są w bliskim kontakcie z klientami i zapewniają szybką obsługę oraz indywidualne konsultacje na miejscu. Raytek jest spółką należąca do grupy Fluke.


Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.raytek.com

 

 

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.