Korzyści z instalacji automatyki budynkowej, oszczędności to nie wszystkoDom, budynek ma spełniać nie tylko funkcję mieszkaniową czy usługowa, dlatego projektowanie budynków nie ogranicza si... |
Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ... |
Zaawansowane napędy IndraDrive Mi z rozwiązaniami SafeMotion i Safe Torque Off pozwalają na korzystanie z wielu certyfikowanych funkcji bezpiecznego ruchu - z wykorzystaniem enkodera i bez. Dzięki standardowi bezpieczeństwa CIP Safety interfejsu Sercos istnieje możliwość przesyłania sygnałów bezpieczeństwa wraz z pozostałymi sygnałami oraz danymi z systemu tym samym kanałem komunikacyjnym Sercos. W połączeniu z interfejsem Multi-Ethernet, obsługującym w jednym układzie sprzętowym wszystkie najbardziej popularne protokoły komunikacyjne oparte na Ethernecie, napęd IndraDrive Mi zwiększa stopień swobody w zakresie pełnej modularyzacji.
Koncepcje jednolitej modularyzacji maszyny często natrafiają na przeszkody natury czysto praktycznej, szczególnie w kwestiach związanych z bezpieczeństwem maszyn. Ich producenci musieli do niedawna stosować scentralizowane rozwiązania, aby zapewnić bezpieczeństwo. Firma Bosch Rexroth eliminuje te przeszkody dzięki zdecentralizowanej technologii napędów IndraDrive Mi.
Firma Bosch Rexroth udostępnia producentom maszyn rozbudowane rozwiązania bezpieczeństwa przeznaczone dla napędów zdecentralizowanych, określane jako Safety on Board. Opcja SafeMotion w połączeniu z funkcją Safe Torque Off zawiera w sobie certyfikowane funkcje bezpieczeństwa ruchu.
Funkcje bezpieczeństwa bez stosowania enkodera, na przykład SS1, SS1-ES czy STO, mają certyfikat kat. 4 PL e wg normy EN ISO 13849-1 oraz SIL 3 wg EN 62061. Oprócz tego napęd IndraDrive Mi jest wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa z wykorzystaniem zwrotnego sygnału enkodera, takich jak SS2, SOS, SLS, SMS, SMD, SLI czy SDI. Odpowiadają one kategorii 3 PL d wg EN ISO 13849-1 oraz SIL 2 wg EN 62061.
Technologia bezpieczeństwa dostępna w IndraDrive Mi wykorzystuje standard bezpieczeństwa CIP Safety interfejsu Sercos, co umożliwia przesyłanie sygnałów w czasie rzeczywistym wraz z pozostałymi danymi magistrali Sercos. Zintegrowanie interfejsu napędu, urządzeń peryferyjnych i magistrali bezpieczeństwa, jak również standardowego interfejsu Ethernet w jednej sieci upraszcza obsługę oraz pozwala obniżyć koszt aparatury i instalacji. Oprócz magistrali Sercos, dostępny jest także interfejs Multi-Ethernet, który obsługuje wszystkie najbardziej popularne protokoły sieci Ethernet, na przykład ProfiNet, EtherNet/IP i EtherCAT i to w tej samej konfiguracji sprzętowej. Dostępna jest także komunikacja Profibus.
Dzięki funkcji bezpieczeństwa Safe Torque Off napęd IndraDrive Mi daje możliwość tworzenia różnych stref bezpieczeństwa w łańcuchu napędów, które mogą być aktywowane niezależnie. Upraszcza to parametryzację systemu oraz skraca czas ponownego uruchomienia maszyny.
Zdecentralizowana technologia napędów IndraDrive Mi pozwala obniżyć koszty związane z okablowaniem, wielkością szafy elektrycznej oraz chłodzeniem szaf nawet o 90% w porównaniu z konwencjonalnymi napędami.
Bosch Rexroth Sp. z o.o. jest wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań. Pod marką Rexroth firma oferuje ponad 500.000 klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące napędy, sterowania i regulacje. Bosch Rexroth jest partnerem w aplikacjach do maszyn samojezdnych i przemysłowych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Bosch Rexroth jako The Drive & Control Company opracowuje, produkuje i sprzedaje swoje komponenty i systemy w ponad 80 krajach. Przedsiębiorstwo należące do Grupy Bosch zatrudniające 36 700 pracowników osiągnęło w roku 2013 przychody w wysokości około 5,7 mld euro.
Więcej informacji na stronie: www.boschrexroth.pl oraz https://www.facebook.com/BoschRexrothPolska
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Według wstępnych danych, w roku 2013 około 281 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 46,1 mld euro (uwaga: w związku ze zmianami przepisów prawnych dotyczących konsolidacji, dane za rok 2013 mogą być tylko w pewnym stopniu porównywane z danymi za rok 2012). Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Techniki Motoryzacyjnej, Techniki Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2013 Bosch zgłosił ponad 5 000 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.
W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc.
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl
Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiejJanusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S... |
Automatyka Technika RegulacjiAndrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a... |
Automatyka Podstawy teoriiAndrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m... |
Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowaniaBogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st... |
Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładachJanusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L... |