Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

eplan W ofercie firmy Eplan pojawił się nowy program Eplan Design Space Exchange (DSE). DSE obsługuje wymianę danych pomiędzy konstrukcją mechaniczną i technologią systemów sterowania w konstrukcji szaf rozdzielczych i sterowniczych. Ten moduł rozszerzający dla środowiska Eplan Pro Panel Professional, opracowany przez specjalistów z Eplan i specjalistów MCAD z Cideon, jest po raz pierwszy dostępny dla Platformy Eplan 2.4 i zapewnia kompatybilność z Autodesk Inventor w wersjach 2014 i 2015. “Bez określenia rodzaju obudowy nie można stworzyć planu montażowego, a bez planu montażowego nie ma finalnej konstrukcji obudowy. Ten dylemat pozwala teraz rozwiązać moduł Design Space Exchange,” wyjaśnia Thomas Weichsel, menadżer produktu z Eplan.

DSE bazuje na projekcie mechanicznym ze sparametryzowanymi modelami geometrycznymi 3D, podczas opracowywania których wzięto pod uwagę szczegółowe wymogi w zakresie ich lokalizacji na panelu lub w szafie sterowniczej. DSE korzysta z przestrzennych danych CAD projektu szafy sterującej, udostępniając je Platformie Eplan jako podstawę projektu montażowego Eplan Pro Panel. Projekt przestrzenny, tworzony wewnątrz tej przestrzeni montażowej odwołuje się do koncepcji automatyki z projektu elektrycznego. Cały osprzęt elektryczny przeznaczony do instalacji zostaje zamontowany wirtualnie, biorąc pod uwagę uwarunkowania przestrzenne i wymogi producenta w zakresie minimalnej odległości brzegów obudowy od innych obiektów.

 

 

Okablowanie prototypu wirtualnego
Otwory instalacyjne, gwinty, sloty i wycięcia zostają automatycznie włączone do kolejnej fazy montażu. Wirtualny prototyp szafy stanowi podstawę dla wirtualnego okablowania szafy rozdzielczej oraz do optymalnego rozplanowania między innymi ścieżek prowadzenia przewodów i ich długości. Po zakończeniu wirtualnego projektu montażowego, Eplan DSE po naciśnięciu pojedynczego przycisku generuje niezbędne dane otworów instalacyjnych, gwintów, slotów i wycięć do integracji w przestrzennym modelu inżynieryjnym. DSE dokonuje następnie interpretacji danych i obiektów na stronie Autodesk Inventor i tworzy spójny model produkcyjny obejmujący wszystkie komponenty, otwory i wycięcia. Jest to model w pełni sparametryzowany w natywnej formie danych geometrycznych Autodesk Inventor, tak więc w projekcie mechanicznym może być zintegrowana procedura produkcyjna z danymi przetwarzania, listą materiałów (BOM) i szkicami mechanicznymi. Podczas, gdy projekt mechaniczny stanowi podstawę do produkcji obudów, projektant systemu elektrycznego może skompilować całą dokumentację produktu finalnego do zautomatyzowanego montażu listew zaciskowych i wiązek przewodów, wraz ze wszystkimi niezbędnymi schematami diagramami montażowymi, wykazem materiałów, listą urządzeń, listą połączeń i danymi. Jak mówi Weichsel w podsumowaniu: “Synchronizacja danych interdyscyplinarnych redukuje potencjalne źródła błędów i koszty projektowania produktu, pozwalając zaoszczędzić czas i poprawić jego jakość.”

 

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria - to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.

www.eplan.pl

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.