Korzyści z instalacji automatyki budynkowej, oszczędności to nie wszystko![]() Dom, budynek ma spełniać nie tylko funkcję mieszkaniową czy usługowa, dlatego projektowanie budynków nie ogranicza si... |
Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?![]() Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ... |
Nowe bramki dostępowe Anybus CompactCom 40-series firmy HMS Industrial Networks przeszły proces certyfikacyjny dla PROFINET Version 2.31. Zapewniają kompatybilność z najwyższą klasą zgodności (C) oraz z najwyższą, III klasą netload.
Bramki dostępowe Anybus CompactCom 40-series zapewniają urządzeniom przemysłowym możliwość komunikacji w sieciach różnych standardów, w tym również w przemysłowych sieciach Ethernet. Nadają się zwłaszcza do aplikacji przemysłowych high-end o najwyższych parametrach technicznych. Występują w trzech formatach: chip (układ scalony), brick (płytka drukowana) i module (gotowy moduł z gniazdami połączeniowymi).
Bramki 40-series dla sieci PROFINET zapewniają bardzo szybką transmisję danych pomiędzy urządzeniem host i siecią (opóźnienie danych procesowych przechodzących przez moduł nie przekracza 15 µs) i wspierają standard PROFINET RT w klasie 1 i 3. Zawierają wbudowany switch ethernetowy PROFINET IRT. Zapewniają obsługę funkcji PROFINET, takich jak MRP (Media Redundancy Protocol), Clock-Synchronous Operation, Fast Start Up i PROFIenergy. Ponadto, wyposażono je w interfejs "black channel" do komunikacji PROFIsafe. Wraz z modułem bezpieczeństwa IXXAT Safe T100 firmy HMS, stanowią kompletny system komunikacyjny zapewniający bezpieczeństwo funkcjonalne.
Wsparcie dla Industrial Internet of Things
Oprócz wsparcia dla zaawansowanych funkcjonalności PROFINET, bramki CompactCom 40-series dostarczają użytkownikom rozbudowanych funkcji IT działających równocześnie z funkcjami czasu rzeczywistego PROFINET. Funkcjonalność IT obejmuje, przykładowo interfejs gniazd (socket) dający możliwość wysłania kompletnej ramki ethernetowej (do 1500 bajtów), wbudowanych stron WWW, systemu plików i aktualizacji oprogramowania firmware przez FTP itp.
Bramki 40-series oferują dodatkowo funkcje bezpieczeństwa, takie jak obowiązkowe podpisy oprogramowania zapobiegające wgrywaniu do urządzeń nieautoryzowanych programów oraz szyfrowanie wykorzystywane do zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem.
Bramki CompactCom PROFINET są dostępne w wersjach dla okablowania miedzianego i połączeń światłowodowych.
Early adopter of PROFINET 2.31
“Fakt, że bramki CompactCom 40-series są teraz zgodne z najnowszymi standardami PROFINET pokazuje, że nadal jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o ten standard łączności” komentuje Leif Malmberg, menadżer linii produktów embedded w HMS. “PROFINET to zaawansowany standard sieci, stawiający bardzo wysokie wymagania w stosunku do urządzeń przemysłowych, co może stanowić dobry dowód na to, że bramki CompactCom 40-series spełniają najwyższe wymogi PI.” (PI=PROFIBUS and PROFINET International).
Jeden projekt zapewniający dostęp do każdej sieci
Implementując bramki CompactCom 40-series, użytkownicy zapewniają łączność z sieciami EtherCAT, POWERLINK, EtherNet/IP, Modbus-TCP, CC-Link, PROFINET i PROFIBUS. Od swojej premiery w 2014 roku, bramki 40-series zostały rozwinięte i uzyskały certyfikaty organizacji sieciowych. Oznacza to, że producenci urządzeń implementujących bramki Anybus CompactCom 40-series zyskują wstępnie certyfikowany interfejs sieciowy, co przyspiesza proces certyfikacji ich produktów.
-------------------------------------
HMS Industrial Networks
HMS Industrial Networks jest czołowym dostawcą produktów dla systemów komunikacji przemysłowej, w tym zdalnego zarządzania. Firma rozwija i produkuje rozwiązania zapewniające łączność urządzeń i systemów automatyki z sieciami przemysłowymi. Są one oferowane pod markami Netbiter, Anybus i IXXAT.
Projektowanie i produkcja odbywają się w siedzibie firmy w Halmstad w Szwecji i w Weingarten w Niemczech. Lokalne biura sprzedaży i wsparcia technicznego znajdują się w Chinach, Danii, Francji, Niemczech, Indiach, we Włoszech, w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA. HMS zatrudnia ponad 350 osób i odnotował sprzedaż w wysokości 57 mln euro w 2013 roku. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie.
Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce![]() Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s... |
LabVIEW w praktyce![]() Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a... |
Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary![]() Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p... |
Silniki elektryczne w praktyce elektronika![]() Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m... |
Elementy, urządzenia i układy automatyki![]() Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp... |