Reklama

Artykuły Techniczne

Korzyści z instalacji automatyki budynkowej, oszczędności to nie wszystko

portal automatyki

Dom, budynek ma spełniać nie tylko funkcję mieszkaniową czy usługowa, dlatego projektowanie budynków nie ogranicza si...

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

prowadnice liniowe Nowe prowadnice liniowe NH/NS mają takie same wymiary jak poprzednia generacja (LH/LS), ale są dwa razy bardziej wytrzymałe i charakteryzują się o 30% wyższą nośnością dynamiczną dzięki zoptymalizowanej geometrii bieżni. Wytrzymują również do trzech razy wyższą prędkość maksymalną od 150 do 300 m/min.

 

Nowe prowadnice liniowe NH i NS, zastępujące serie LH i LS, zachowują takie same rozmiary, podczas gdy ich kluczowa charakterystyka jest poprawiona: „ W nowej serii NH i NS bazowa nośność dynamiczna została poprawiona o 30%”, wyjaśnia Marcus Bulgan, inżynier ds. zastosowań w Europejskim Centrum Technologii (ETC), Ratingen (Niemcy). «Ten doskonały rezultat uzyskaliśmy dzięki zoptymalizowanej geometrii bieżni».

 

Nowa konstrukcja zapewnia, bardziej równomierny rozkład sił pomiędzy kulkami a bieżniami. Oznacza to, że przy porównywalnych obciążeniach, naciski powierzchniowe w miejscach styku są znacznie mniejsze niż poprzednio, co pozwoliło na zrewidowanie bazowej nośności dynamicznej zgodnie z odpowiednimi standardami ISO. W rezultacie uzyskano przynajmniej o 30% większą nośnośći dynamiczną i dwukrotnie większą trwałość zmęczeniową. Przykładowo nominalna żywotność prowadnicy liniowej NH25AN jest 2,24 razy dłuższa niż modelu LH25AN, a jednocześnie zredukowano hałas średnio o 3 dB(A).

 

Udało się również zachować dużą zdolność do samonastawności prowadnic kulkowych dzięki pracy elementów tocznych w układzie X. Skutkuje to relatywnie małymi wewnętrznymi obciążeniami w porównaniu do układu typu O. Dzięki temu prowadnice liniowe wykazują większą tolerancję przy niedokładnej instalacji, co nie wpływa znacząco na redukcję żywotności. Nowe produkty można również opcjonalnie używać ze sprawdzonymi i przetestowanymi jednostkami samosmarującymi (NSK K1). Tak więc, nie tylko można łatwo przejść na nową serię, ale także używać komponentów z obu generacji w tej samej maszynie czy systemie. W takim przypadku przyjmuje się bazową nośność dynamiczną jak dla wcześniejszych serii, ponieważ najsłabsze ogniwo determinuje żywotność systemu jako całości.

 

Inną kluczową zaletą nowej generacji produktów jest możliwość pracy przy znacznie wyższych prędkościach bez konieczności jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych. Ponieważ nowe produkty zostały wyposażone w system nawracania kulek przystosowany do wysokich prędkości, uzyskują one trzy razy wyższe prędkości maksymalne w porównaniu do poprzednich serii - zamiast 100 m/min, prowadnice liniowe NH/NS poruszają się z prędkościami od 150 do 300 m/min. Jednocześnie nowe napędy poruszają się płynniej i ciszej dzięki całkowicie przekonstruowanemu systemowi nawracania kulek. Kulki obecnie o wiele łagodniej przemieszczają się ze strefy nośnej do systemu nawrotowego.

 

Nowe prowadnice liniowe NH/NS są przystosowane do precyzyjnej i bezluzowej pracy w obrabiarkach, technologii medycznej, przy produkcji półprzewodników, maszynach pakujących, robotach i innych systemach transportowych.

 

Nowe prowadnice liniowe tolerują znacznie większe obciążenia niż poprzednie serie prowadnic, które można łatwo zastąpić znacznie bardziej kompaktowymi modelami nowej generacji zachowującymi taki sam okres użytkowania. Zamiast modelu LH30AN, projektanci systemów mogą wybrać obecnie bardziej kompaktowy NH25AN, który jest 20% węższy, ma o 10% niższy profil i waży 30% mniej. Bulgan podsumowuje: „Ta opcja ułatwia projektantom tworzenie bardziej zwartych, lżejszych, a przez to oszczędniejszych systemów, które nie tracą nic ze swojej wcześniejszej funkcjonalności”.

 

NSK Polska Sp. z o.o.
Warsaw Branch
Ul. Migdałowa 4/73
02-796 Warszawa
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ocena użytkowników: / 1 SłabyŚwietny 

Zobacz także :

Reklama

Polecane książki

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.