Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

oprogramowanie eplan Na targach Hannover Messe po raz pierwszy została zaprezentowana użytkownikom Platforma EPLAN w nowej wersji 2.5, której oficjalna premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Zarządzanie rewizjami w Platformie EPLAN stanowi ważną część procesu inżynieryjnego - zwłaszcza wtedy, gdy różne dyscypliny, takie jak inżynieria elektryczna i inżynieria płynów pracują w oparciu o jedną bazę danych. Jako, że najważniejszym wyzwaniem jest zarządzanie kolejnymi poziomami rewizji w obrębie projektu, nowa Platforma EPLAN w wersji 2.5 oferuje system zarządzania specyficznymi stronami/obszarami. Obszary projektu, takie jak struktury funkcjonalne, definicje lokalizacji i dyscypliny będą mogły być niezależnie zatwierdzane co oznacza, że wprowadzane zmiany pozostaną przez cały czas dobrze uwidocznione dla wszystkich uczestników projektu.

 

 

Łatwa standaryzacja
Makra zapewniają efektywną standaryzację. Dzięki technologii wariantów i obiektów placeholder użytkownicy będą w stanie łatwo dodawać obwody cząstkowe do ogólnego projektu. Nowy nawigator makr ułatwi zarządzanie tym procesem: makra będą mogły być opracowywane w postaci diagramu drzewa lub w tabeli, także z wielokrotnym wyborem. Warianty makr i różne typy reprezentacji będą pozwalały na łatwiejsze przeglądanie kontekstowe oraz - jak zwykle - łatwo i szybko wybierane. Co więcej, wersja 2.5 umożliwi także zarządzanie wieloma nazwami przypisanymi do makra. Wyeliminuje to potrzebę tworzenia specyficznych makr dla danego artykułu, ponieważ pojedyncze makro będzie mogło być teraz używane dla kilku różnych części.

 

Łatwe zarządzanie listwami zaciskowymi
Platforma EPLAN 2.5 będzie zawierało rozszerzony edytor listew zaciskowych. Graficzna reprezentacja typów i kategorii terminali umożliwi szybkie i jednoznaczne zatwierdzanie terminali na listwach zaciskowych. W razie konieczności dokonania zmian, zmiany te będzie można dokonać bezpośrednio w edytorze listew zaciskowych, pozwalającym na bezpośrednie wprowadzanie oraz zmianę części i komponentów. Poszczególne terminale będą mogły być wygodnie sortowane metodą drag & drop. Dane z edytora listew zaciskowych zostaną zapisywane jako schemat, pozwalając użytkownikom na szybkie przełączanie i uzyskiwanie dostępu do najważniejszych informacji. Oznacza to możliwość wygodnego i szybkiego, scentralizowanego zarządzania listwami zaciskowymi, prowadzącego do uzyskania przewidywalnych i sprawdzonych diagramów rozkładu wyprowadzeń.

 

Łatwe prowadzenie kabli
Przed montażem kabli ich rozkład musi być wcześniej zaplanowany i wszechstronnie udokumentowany za pomocą schematu jednokreskowego. Platforma EPLAN 2.5 daje użytkownikom dodatkową funkcjonalność w zakresie okablowania maszyn i instalacji. Wykorzystując funkcjonalność schematu jednokreskowego, użytkownicy będą mogli skompletować plany okablowania i przesłać informacje do opcjonalnego modułu EPLAN FieldSys. Umożliwi on zdefiniowanie dokładnych ścieżek prowadzenia kabli i ich długości. Inną praktyczną zaletą tego będzie automatyczne kompilowanie przez FieldSys listy zamówień dla wszystkich elementów ścieżek okablowania.

 

 

---------------

EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii oraz obecność na międzynarodowym rynku.

 

EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria - to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.


www.eplan.pl

 

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.