Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

diagnostykaFDH-1, nowe przenośne urządzenie do diagnostyki magistral przemysłowych firmy Pepperl+Fuchs, sprawia, że rozruch i rozwiązywanie problemów związanych z instalacją magistral przemysłowych są prostsze niż kiedykolwiek. Za pomocą nowego urządzenia mobilnego można sprawdzić każdy segment magistrali szybko i wygodnie, naciskając jeden przycisk.

 

 

Firma Pepperl+Fuchs opracowała nowe przenośne urządzenie diagnostyczne FieldConnex (FDH-1) w celu uproszczenia instalacji i użytkowania magistral fieldbus. Czy została osiągnięta żądana jakość sygnału? Czy zakończenie sieci jest poprawne? FDH-1 wykorzystuje szybką i prostą metodę informowania o jakości instalacji magistrali fieldbus. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby można go było łatwo obsługiwać bez konieczności posiadania eksperckiej wiedzy o przemysłowych magistralach komunikacyjnych - wystarczy podłączyć palmtopa do dowolnego segmentu magistrali (nie jest wymagany komputer PC). To połączenie umożliwia urządzeniu pokazanie czy występują błędy w fizycznej warstwie instalacji zanim segment sieci zostanie przekazany do eksploatacji. Jeśli występują jakieś błędy, urządzenie określi ich charakter, lokalizację i sposób naprawy. Oszczędza to czas i pieniądze w trakcie instalacji. FDH-1 można również używać do sprawdzania istniejącego już okablowania, w celu określenia czy nadaje się ono do instalacji magistralnych. Takie podejście zapewnia znaczące oszczędności w zakresie kosztów okablowania i nakładu prac konserwacyjnych, zapewniając niezawodną pracę magistrali. W istniejących już instalacjach za pomocą FDH-1 można sprawdzić zabezpieczenia przeciwzwarciowe połączeń rozgałęzionych. Jest to szczególnie zalecane w przypadku instalacji mających już wiele lat, które mogą zaczynać sprawiać problemy.


Mobilny ekspert
Nowe urządzenie FDH-1 sprawia, że proces przekazywania magistrali do eksploatacji jest łatwy, a zapewnienie jakości instalacji fieldbus jest wyjątkowo proste. Urządzenie mobilne jest niewiarygodnie proste w obsłudze i nie wymaga posiadania rozległej wiedzy technicznej, co zapewnia użytkownikom kluczową przewagę. Urządzenie FDH-1 jest tak samo przyjazne dla użytkownika jak zaufany multimetr, ale jest w stanie zrobić o wiele więcej. Przykładowo posiada zintegrowany system ekspercki, który interpretuje zmierzone wartości, umożliwiając wykrycie błędów i dokładne określenie miejsca ich występowania. Gdy błędy zostaną wykryte, system wyświetla również proste instrukcje do przeprowadzenia akcji naprawczej. Oprócz tego systemu eksperckiego, specjalny kreator rozruchu z instrukcjami prowadzącymi zapewnia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Kreator porównuje parametry instalacji z wartościami ustanowionymi na podstawie standardów i specyfikacji magistral, umożliwiając docelowe/rzeczywiste porównanie. Jeśli jest to wymagane, kreator może stworzyć dokumentację w formacie, który może być przesłany za pomocą interfejsu USB. Raport testowy może być również łatwo pobrany ponownie później i użyty do celów porównawczych.


Field Connex, nowe przenośne urządzenie do diagnostyki magistral fieldbus, opracowane przez firmę Pepperl+Fuchs ułatwia i upraszcza w maksymalnym stopniu instalowanie magistral przemysłowych, tworząc idealną podstawę dla bezproblemowego funkcjonowania i maksymalnej dyspozycyjności wyposażenia procesowego. FDH-1 posiada wszelkie dopuszczenia do użytkowania w strefach niebezpiecznych i z wszelkimi rodzajami zabezpieczeń przeciwwybuchowych.


Dane techniczne i dodatkowe przykłady apliakacji można znaleźć na stronie www.pepperl-fuchs.com/fdh

 

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Sterowniki SIMATIC S7-1200 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Monografia w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika S...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.