Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

anybus
HMS Industrial Networks prezentuje nowy sposób na zapewnienie obsługi profili – przede wszystkim w odniesieniu do aplikacji napędowych. Rozszerzenie wprowadzone do nowych bramek Anybus CompactCom 40-series pozwala producentom napędów zapewnić kompatybilność z najważniejszymi specyfikacjami profili, w tym PROFIdrive, EtherCAT DS402 i przeźroczystym standardem DS402 stosowanym w innych sieciach.

 

 

Pojawienie się nowych trendów w automatyce, takich jak Industry 4.0 czy Industrial Internet of Things (IIoT) oznacza, że coraz więcej urządzeń przemysłowych będzie przystosowywanych do komunikacji z siecią. Dotyczy to zwłaszcza napędów i falowników, będących urządzeniami najczęściej wyposażonymi w interfejs sieciowy. Spodziewane jest, że w 2015 roku na rynku pojawi się 3,5 miliona falowników i 800 tys. serwonapędów z możliwością współpracy z siecią. Jednak projektowanie i realizacja interfejsów dla różnych typów sieci jest zadaniem czasochłonnym i zużywającym znaczne zasoby sprzętowe, zwłaszcza gdy istnieje konieczność zapewnienia kompatybilności profili ruchu z wieloma typami sieci. Obecnie, dzięki zintegrowaniu w napędach obsługi bramek Anybus CompactCom, producenci sprzętu będą mogli zaoferować klientom obsługę różnych typów sieci fieldbus i przemysłowego Ethernetu wraz ze zintegrowaną obsługą profili – a wszystko to w ramach jednego projektu.

Łączność z wieloma rodzajami sieci i obsługa profili ruchu. Jak to działa
Różne sieci przemysłowe mają różne standardy obsługi komunikacji z napędami (np. do wydania polecenia ustawienia określonej szybkości obrotowej). Te tak zwane profile ruchu (“drive profile” lub “motion profile”) są wspierane przez koncepcję Anybus za pomocą pakietu Profile Driver Package czyli stosu programowego zaimplementowanego w napędzie podczas jego projektowania. Gotowy kod źródłowy od HMS może być szybko zintegrowany w mikroprocesorze sterującym dowolnego napędu.

W konsekwencji, dane specyficzne dla profilu nie są "tłumaczone" przez moduł Anybus CompactCom. Przechodzą przez jego "przeźroczysty" kanał komunikacyjny w niezmienionej postaci, a konwersja jest wykonywana dopiero w napędzie z zaimplementowanym pakietem Profile Driver Package. Profile Driver bazujący na standardzie DS402 może być wykorzystany do obsługi dowolnego profilu bazującego na CAN – nie tylko profili ruchu – w dowolnej sieci. Na przykład:

EtherNet/IP: Transparent DS402
EtherCAT: DS402, SEMI, Encoder
PROFINET/PROFIBUS: PROFIdrive


Możliwość szybkiego zapewnienia komunikacji sieciowej dla napędów
Bramki Anybus CompactCom 40-series pozwalają producentom napędów zapewnić zgodność z wymogami wszystkich najważniejszych sieci przemysłowych, w tym również wymagającymi najwyższych parametrów standardami EtherCAT czy PROFINET 2.31. Bramki 40-series zostały specjalnie zaprojektowane dla aplikacji, w których istotny jest krótki czas opóźnienia i duża przepustowość (opóźnienie danych procesowych nie przekracza tu 15μs, a w każdym kierunku może zostać przesłanych 1500 bajtów danych procesowych).

Bramki 40-series uzyskały wstępne certyfikaty zgodności z poszczególnymi typami sieci od najważniejszych organizacji standaryzacyjnych, co znacznie przyspiesza ich testowanie i zapewnienie kompatybilności. Firma HMS oferuje również pomoc w implementacji, jako usługę dostępną w pakiecie dla producentów napędów.

Czym jest Anybus CompactCom?
Anybus CompactCom to seria bramek komunikacyjnych zaprojektowanych do integracji w urządzeniach przemysłowych, zapewniających ich łączność z różnymi rodzajami sieci. Są one dostarczane w trzech wariantach, chip, brick i module pozwalających użytkownikowi samodzielnie wybrać poziom integracji.HMS Industrial Networks
HMS Industrial Networks jest czołowym dostawcą produktów dla systemów komunikacji przemysłowej, w tym zdalnego zarządzania. Firma rozwija i produkuje rozwiązania zapewniające łączność urządzeń i systemów automatyki z sieciami przemysłowymi. Są one oferowane pod markami Netbiter, Anybus i IXXAT.

Projektowanie i produkcja odbywają się w siedzibie firmy w Halmstad w Szwecji i w Weingarten w Niemczech. Lokalne biura sprzedaży i wsparcia technicznego znajdują się w Chinach, Danii, Francji, Niemczech, Indiach, we Włoszech, w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA. HMS zatrudnia ponad 350 osób i odnotował sprzedaż w wysokości 57 mln euro w 2013 roku. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie.Elmark Automatyka Sp. z o.o.
ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa-Wesoła
- -
Phone : +48 22 541 84 60
Fax : +48 22 541 84 61
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.