Korzyści z instalacji automatyki budynkowej, oszczędności to nie wszystkoDom, budynek ma spełniać nie tylko funkcję mieszkaniową czy usługowa, dlatego projektowanie budynków nie ogranicza si... |
Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ... |
Firma Delta, będąca globalnym dostawcą produktów z zakresu automatyki przemysłowej i liderem w dziedzinie technologii zarządzania ciepłem i mocą, będzie prezentowała na targach Hannover Messe 2015 inteligentne produkty z zakresu automatyki przemysłowej, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności i sprawności energetycznej w różnych sektorach technologicznych i aplikacjach na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (region EMEA) oraz w Indiach. Odwiedzający będą mogli oglądać prezentację nowego ramienia robota SCARA DRS40L pozwalającego nawet 3-krotnie zwiększyć produktywność w procesach przemysłowych oraz umożliwiającego integrację systemu widzenia maszynowego m.in. do inteligentnej identyfikacji i inspekcji.
Obecna edycja targów Hannover Messe daje firmie Delta sposobność na zademonstrowanie jej zaangażowania w zwiększanie innowacyjności, integracji i zdolności adaptacyjnych urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej. Prezentacja będzie obejmowała:
- Nowo opracowany system PAC Motion Control obejmujący kontroler PAC MH-1 produkcji Delta, wyróżniający się spośród rozwiązań konkurencyjnych większą elastycznością programowania zapewnianą przez gotowe do wykorzystania interfejsy API, np. dla CNC i kontroli robotów, pozwalającą w dużym stopniu uprościć procesy wdrożeniowe. Wieloosiowe procesy sterowania, w tym liniowe, kątowe i spiralne oraz szybkie interpolacje ciągłe są wspierane precyzyjną synchronizacją i kontrolą oferowaną przez wbudowane interfejsy komunikacyjne EtherCAT i DMCNET, opracowany przez Delta. Wszystko to czyni nowy system idealnym dla procesów przemysłowych, w przypadku których technologia bazująca na sterownikach PLC osiąga już swoje ograniczenia, np. cięcia termicznego, cięcia szkła, obróbki drewna i obróbki kamienia.
- SCARA Robot Solution obejmuje robot z nowej serii SCARA DRS40L wraz z kontrolerem ASDA-MS. Robot, charakteryzujący się długością ramienia wynoszącą 400 mm i udźwigiem 3 kg nie zawiera czujników. W kontrolerze zastosowano technologię serwonapędu. Ta unikalna, uproszczona architektura pozwala na sterowanie ruchem w maksymalnie 10 osiach (4 osie robota + 6 osi zewnętrznych) oraz umożliwia nawet 3-krotne zwiększenie dziennej produkcji w przypadku niektórych procesów przemysłowych. Funkcje inteligentnej identyfikacji i inspekcji mogą być dodane po zintegrowaniu systemu widzenia maszynowego DMS firmy Delta. SCARA Solution nadaje się do wykorzystania w procesach przemysłowych z sektora elektronicznego, materiałowego (gumowego, tworzyw sztucznych, metalowego) czy logistyki, gdzie wymagane jest szybkie i precyzyjne wykonywanie operacji montażu, nakładania powłok, transportu i pakowania.
- System Distributed Motion Control zawiera nowo opracowany przez firmę Delta interfejs HMI z serii HMC z wbudowanymi funkcjonalnościami sterownika PLC, będący w stanie sterować systemami o maksymalnie 12 osiach, wykorzystując do tego opracowany przez firmę Delta szybki system komunikacyjny DMCNET. Inteligentny 3-osiowy serwonapęd z serii ASDA-M, pracujący jako “smart slave” realizuje synchroniczną interpolację pozwalającą osiągnąć największą dokładność sterowania. Nowa platforma zapewnia najwyższe standardy odnośnie precyzji pozycjonowania i szybkości w 3- i 5-osiowych robotach kartezjańskich, jak również maszynach uzwojeniowych i systemach sterowania suwnicami.
- Środowisko Factory Energy Management opracowane przez firmę Delta dobrze odzwierciedla hasło przewodnie “Integrated Industry – Join The Network” z Hannover Messe 2015, dając możliwość integracji w zakładach produkcyjnych jej systemu wizualizacji SCADA o nazwie DIAView z przemysłowymi switchami Ethernet, sterownikami PLC średniej klasy z serii AH-500, napędami z kontrolą wektorową z serii CP2000 oraz miernikami mocy/temperatury. Taka architektura pozwala na kompleksową wizualizację procesu produkcji, zużycia energii, jakości zasilania i kosztu energii elektrycznej z wykorzystaniem intuicyjnych i przyjaznych dla użytkownika interfejsów. Dzięki możliwości zdalnego monitorowania, system wspiera procesy podejmowania decyzji dotyczące zwiększania produktywności i sprawności energetycznej.
- Rozwiązania z zakresu formowania wtryskowego (Injection Molding Machinery Solution): Hybrid Energy-saving System (HES) stanowi przykład integrowania przez firmę Delta rozwiązań zapewniających większą produktywność i mniejsze zużycie energii. Wykorzystując HES, maszyny do formowania wtryskowego zużywają mniej o 40% energii niż systemy hydrauliczne z pompami o zmiennej wydajności. Urządzenia automatyki, takie jak interfejsy HMI, sterowniki PLC, kontrolery temperatury i sterowniki silników zmiennoprądowych zapewniają precyzyjną kontrolę prędkości maszyn, pozwalając na obniżenie temperatury oleju o 5 do 10C. Efekt ten redukuje o 50-60% zużycie oleju i pomaga wydłużyć czas bezawaryjnej pracy komponentów hydraulicznych.
- Rozwiązania dla przemysłu spożywczego (Solutions for the Food & Beverage Industry) obejmują systemy widzenia maszynowego DMC mogące służyć np. do wykrywania defektów lub potwierdzania zawartości/kierunku ułożenia opakowań. Opracowane przed firmę Delta sterowniki PLC z serii AH-500 umożliwiają pokrycie nawet dużych linii produkcyjnych, zapewniając zasięg wynoszący maksymalnie 100 m w przypadku kabli miedzianych i 2 km w przypadku światłowodów.
- Rozwiązania z zakresu regeneracji energii (Energy Regeneration Solutions) obejmujące po jednym systemie dla dźwigów i dla wind. Pierwszy z nich pozwala na obniżenie o 30% zużycia energii w dźwigach przemysłowych dzięki zintegrowaniu napędu heavy-duty z serii CH2000 z jednostką regeneracyjną z serii REG2000. Drugi pozwala zmniejszyć zużycie energii o ponad 50% zarówno w windach towarowych, jak i pasażerskich dzięki zintegrowaniu jednostki REG2000 z produkowanym przez Delta napędem windy z serii IED.
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Delta (hala 11, stoisko A49) na targach Hannover Messe odbywających się w dniach od 13 do 17 kwietnia 2015.
Marketing/ Industrial Automation Business Group
Delta Electronics EMEA
Appeldoorn Monique
Phone : +31 (0)40 259 2880
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowańWłodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s... |
Programowalne moduły Ethernetowe w przykładachMarcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s... |
Automatyka Podstawy teoriiAndrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m... |
Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowymStanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e... |
LabVIEW w praktyceMarcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a... |