Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

deltaFirma Delta, będąca globalnym dostawcą produktów z zakresu automatyki przemysłowej i liderem w dziedzinie technologii zarządzania ciepłem i mocą, będzie prezentowała na targach Hannover Messe 2015 inteligentne produkty z zakresu automatyki przemysłowej, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności i sprawności energetycznej w różnych sektorach technologicznych i aplikacjach na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (region EMEA) oraz w Indiach. Odwiedzający będą mogli oglądać prezentację nowego ramienia robota SCARA DRS40L pozwalającego nawet 3-krotnie zwiększyć produktywność w procesach przemysłowych oraz umożliwiającego integrację systemu widzenia maszynowego m.in. do inteligentnej identyfikacji i inspekcji.

 

Obecna edycja targów Hannover Messe daje firmie Delta sposobność na zademonstrowanie jej zaangażowania w zwiększanie innowacyjności, integracji i zdolności adaptacyjnych urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej. Prezentacja będzie obejmowała:

- Nowo opracowany system PAC Motion Control obejmujący kontroler PAC MH-1 produkcji Delta, wyróżniający się spośród rozwiązań konkurencyjnych większą elastycznością programowania zapewnianą przez gotowe do wykorzystania interfejsy API, np. dla CNC i kontroli robotów, pozwalającą w dużym stopniu uprościć procesy wdrożeniowe. Wieloosiowe procesy sterowania, w tym liniowe, kątowe i spiralne oraz szybkie interpolacje ciągłe są wspierane precyzyjną synchronizacją i kontrolą oferowaną przez wbudowane interfejsy komunikacyjne EtherCAT i DMCNET, opracowany przez Delta. Wszystko to czyni nowy system idealnym dla procesów przemysłowych, w przypadku których technologia bazująca na sterownikach PLC osiąga już swoje ograniczenia, np. cięcia termicznego, cięcia szkła, obróbki drewna i obróbki kamienia.

- SCARA Robot Solution obejmuje robot z nowej serii SCARA DRS40L wraz z kontrolerem ASDA-MS. Robot, charakteryzujący się długością ramienia wynoszącą 400 mm i udźwigiem 3 kg nie zawiera czujników. W kontrolerze zastosowano technologię serwonapędu. Ta unikalna, uproszczona architektura pozwala na sterowanie ruchem w maksymalnie 10 osiach (4 osie robota + 6 osi zewnętrznych) oraz umożliwia nawet 3-krotne zwiększenie dziennej produkcji w przypadku niektórych procesów przemysłowych. Funkcje inteligentnej identyfikacji i inspekcji mogą być dodane po zintegrowaniu systemu widzenia maszynowego DMS firmy Delta. SCARA Solution nadaje się do wykorzystania w procesach przemysłowych z sektora elektronicznego, materiałowego (gumowego, tworzyw sztucznych, metalowego) czy logistyki, gdzie wymagane jest szybkie i precyzyjne wykonywanie operacji montażu, nakładania powłok, transportu i pakowania.

- System Distributed Motion Control zawiera nowo opracowany przez firmę Delta interfejs HMI z serii HMC z wbudowanymi funkcjonalnościami sterownika PLC, będący w stanie sterować systemami o maksymalnie 12 osiach, wykorzystując do tego opracowany przez firmę Delta szybki system komunikacyjny DMCNET. Inteligentny 3-osiowy serwonapęd z serii ASDA-M, pracujący jako “smart slave” realizuje synchroniczną interpolację pozwalającą osiągnąć największą dokładność sterowania. Nowa platforma zapewnia najwyższe standardy odnośnie precyzji pozycjonowania i szybkości w 3- i 5-osiowych robotach kartezjańskich, jak również maszynach uzwojeniowych i systemach sterowania suwnicami.

- Środowisko Factory Energy Management opracowane przez firmę Delta dobrze odzwierciedla hasło przewodnie “Integrated Industry – Join The Network” z Hannover Messe 2015, dając możliwość integracji w zakładach produkcyjnych jej systemu wizualizacji SCADA o nazwie DIAView z przemysłowymi switchami Ethernet, sterownikami PLC średniej klasy z serii AH-500, napędami z kontrolą wektorową z serii CP2000 oraz miernikami mocy/temperatury. Taka architektura pozwala na kompleksową wizualizację procesu produkcji, zużycia energii, jakości zasilania i kosztu energii elektrycznej z wykorzystaniem intuicyjnych i przyjaznych dla użytkownika interfejsów. Dzięki możliwości zdalnego monitorowania, system wspiera procesy podejmowania decyzji dotyczące zwiększania produktywności i sprawności energetycznej.

- Rozwiązania z zakresu formowania wtryskowego (Injection Molding Machinery Solution): Hybrid Energy-saving System (HES) stanowi przykład integrowania przez firmę Delta rozwiązań zapewniających większą produktywność i mniejsze zużycie energii. Wykorzystując HES, maszyny do formowania wtryskowego zużywają mniej o 40% energii niż systemy hydrauliczne z pompami o zmiennej wydajności. Urządzenia automatyki, takie jak interfejsy HMI, sterowniki PLC, kontrolery temperatury i sterowniki silników zmiennoprądowych zapewniają precyzyjną kontrolę prędkości maszyn, pozwalając na obniżenie temperatury oleju o 5 do 10C. Efekt ten redukuje o 50-60% zużycie oleju i pomaga wydłużyć czas bezawaryjnej pracy komponentów hydraulicznych.

- Rozwiązania dla przemysłu spożywczego (Solutions for the Food & Beverage Industry) obejmują systemy widzenia maszynowego DMC mogące służyć np. do wykrywania defektów lub potwierdzania zawartości/kierunku ułożenia opakowań. Opracowane przed firmę Delta sterowniki PLC z serii AH-500 umożliwiają pokrycie nawet dużych linii produkcyjnych, zapewniając zasięg wynoszący maksymalnie 100 m w przypadku kabli miedzianych i 2 km w przypadku światłowodów.

- Rozwiązania z zakresu regeneracji energii (Energy Regeneration Solutions) obejmujące po jednym systemie dla dźwigów i dla wind. Pierwszy z nich pozwala na obniżenie o 30% zużycia energii w dźwigach przemysłowych dzięki zintegrowaniu napędu heavy-duty z serii CH2000 z jednostką regeneracyjną z serii REG2000. Drugi pozwala zmniejszyć zużycie energii o ponad 50% zarówno w windach towarowych, jak i pasażerskich dzięki zintegrowaniu jednostki REG2000 z produkowanym przez Delta napędem windy z serii IED.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Delta (hala 11, stoisko A49) na targach Hannover Messe odbywających się w dniach od 13 do 17 kwietnia 2015.
Marketing/ Industrial Automation Business Group
Delta Electronics EMEA
Appeldoorn Monique
Phone : +31 (0)40 259 2880
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.