Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

prosoft technologyW miejscowości Altavilla Vicentina we Włoszech maszyna pakująca Sleever Machine firmy Clever nakłada i zaciska opaski dekoracyjne na butelkach z szybkością 18000 sztuk na godzinę. To pięć sztuk na sekundę. Można więc sobie wyobrazić, jakie straty finansowe powoduje każdorazowe zatrzymanie produkcji w celu wymiany zużytego lub pękniętego pierścienia ślizgowego. Było to dużym problemem dla Clever Machines.Clever dostarcza różne rodzaje maszyn pakujących i aplikatorów opasek termokurczliwych. Realizują one dowolną operację pakowania wymaganą przez klienta przy różnych prędkościach produkcyjnych. Występują w wersjach liniowych i rotacyjnych, realizujących częściowe i całkowite nakładanie opasek i uszczelnień zabezpieczających. Maszyny te znajdują zastosowanie w różnych systemach pakujących w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

»Dzięki stale wprowadzanym przez nas udoskonaleniom technologicznym, realizowanym również przy współudziale klientów, zawsze jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie pozwalające sprostać ich potrzebom,» mówi Tagliaferro Silverio, właściciel Clever Machines.

Gdy jeden z klientów zwrócił się z prośbą o skrócenie czasu przestojów serwisowych jego maszyny pakującej Sleever Machine wynikających z czasochłonnej wymiany pierścieni ślizgowych, firma Clever skontaktowała się z Rockwell Automation. Rockwell zasugerował rozwiązanie polegające na zastosowaniu hotspotów przemysłowych 802.11n Fast Roaming produkowanych przez ProSoft Technology wraz z kablami promieniującymi pełniącymi rolę anten na pasmo 5 GHz. Hotspot 802.11n Fast Roaming może pracować w trybie punktu dostępowego, repeatera, mostu lub klienta, zapewniając szybkość transmisji do 300 Mbps.

»Wprowadzona w tych urządzeniach funkcja Fast Roaming zapewnia płynne i szybkie zestawianie połączeń ważne przede wszystkim w aplikacjach ruchomych, takich jak dostarczane przez Clever maszyny pakujące,» powiedział Andrea Mazzucchelli, regionalny menadżer sprzedaży z ProSoft Technology.

»Uzyskaliśmy dużą liczbę transmitowanych pakietów na sekundę i niezawodną komunikację, której oczekiwaliśmy,» powiedział Andrea Parlato, menadżer techniczny oddziału elektrycznego firmy Clever.

Obecnie kontroler CompactLogix L36 komunikuje się z modułem Point I/O wykorzystując system radiowy od ProSoft Technology, co zapewnia szybką i niezawodną transmisję danych ze stołów obrotowych służących do nakładania i termicznego przytwierdzania etykiet do butelek.

 

Kable promieniujące pozwoliły praktycznie wyeliminować pierścienie ślizgowe, eliminując również koszty związane z przestojami serwisowymi. Kabel promieniujący tworzy długą, elastyczną antenę emitującą sygnał radiowy. Może być instalowany na narożnikach, wzdłuż systemów monorail i prowadzony przez tunele, zapewniając propagację sygnału radiowego tam, gdzie jest to trudne lub niewykonalne w przypadku tradycyjnej anteny. Ponieważ antena wykonana na bazie kabla promieniującego może być zamontowana w bardzo małej przestrzeni tam, gdzie występuje konieczność odbioru sygnału, izoluje równocześnie od transmisji bezprzewodowej inne maszyny pracujące obok. Kable są oferowane w wersjach o różnych długościach, co pozwala dostosować je do wymogów większości aplikacji.

»Kable promieniujące zostały przetestowane specjalnie pod kątem współpracy z systemami radiowymi 802.11n,» powiedział Mazzucchelli. »Stanowią sprawdzone rozwiązanie, mogące zastąpić drogie w utrzymaniu pierścienie ślizgowe.»----------------------------
ProSoft Technology® projektuje przemysłowe rozwiązania komunikacyjne, które płynnie łączą ze sobą różne produkty automatyki. Firma ProSoft Technology jest silnie zdywersyfikowaną, przyjazną klientowi globalną organizacją kładącą nacisk na jakość i łatwość użytkowania. Produkty firmy — obejmujące wbudowane moduły komunikacyjne sterowników PLC/PAC, niezależne bramki dla poszczególnych protokołów oraz szeroki wachlarz odpornych na zakłócenia i sprawdzonych w zastosowaniach obiektowych rozwiązań bezprzewodowych — można znaleźć w aplikacjach pracujących w różnych obszarach rynku przemysłowego.

ProSoft Technology zapewnia szerokie wsparcie dla użytkowników na całym świecie realizowane za pośrednictwem 500 dystrybutorów i biur regionalnych zlokalizowanych na terenie Azji, Europy, Środkowy Wschód, Ameryki Łacińskiej i Ameryki Północnej.
www.prosoft-technology.com.ProSoft Technology
Kamionkowska 45A
03-812 Warsaw
Poland
HAJZYK Krzysztof
Phone : +48 22 250 2546
Fax : -
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.