Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

pirometrNa tegorocznej wystawie METEC-THERMPROCESS eksperci w zakresie bezkontaktowego pomiaru temperatury w podczerwieni, firmy Raytek i Ircon zaprezentują rozbudowaną ofertę pirometrów dla przemysłu metalurgicznego (hala 9, stoisko B73). Mierząc promieniowanie podczerwone generowane przez oddalony obiekt, pirometr jest w stanie niezawodnie monitorować temperaturę produktów i procesów przemysłowych w zakresie do 3000°C.

 

 

Na wystawie prezentowane będą pirometry ręczne i stacjonarne wraz z akcesoriami oraz szeroka gama produktów począwszy od sensorów OEM o rekordowo małych wymiarach po precyzyjne systemy obrazowania termicznego. Konsultanci będą doradzali klientom optymalne systemy pomiarowe dla konkretnych zastosowań. Raytek i Ircon dostarczają przyrządy dostosowane do wszystkich scenariuszy pomiarowych, w tym wymagających sygnałów wyjściowych analogowych lub cyfrowych, a także dla środowisk automatyki korzystających z różnych interfejsów fieldbus lub protokołów przemysłowego Ethernetu.

 

Najnowszą pozycją dostępną w ramach tej rodziny produktów są ręczne termometry na podczerwień Raynger 3i Plus, zaprojektowane do szczególnie wymagających środowisk wymagających pomiaru temperatury w zakresie do 3000°C. Ich duża rozdzielczość optyczna zapewnia dokładne wyniki pomiarów temperatury prowadzonych na duże odległości. Odporny na wysokie temperatury detektor ostrzegawczy “Red Nose” zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Dwa systemy celowania, z podwójnym laserem oraz optyczny, w którym plamka celownika jest widoczna nawet na tle obiektów rozgrzanych do czerwoności, czynią przyrząd idealnym do pierwotnych i wtórnych procesów obróbki metali.

Szeroka oferta pirometrów stacjonarnych obejmuje modele jedno- i dwubarwowe oraz światłowodowe nadające się do zastosowań w ekstremalnych, przemysłowych środowiskach pracy. Ich instalacja w lokalizacjach zdalnych lub trudno dostępnych nie jest problemem, gdyż dostarczane przez producenta oprogramowanie pozwala na przeprowadzanie konfiguracji sensora z komputera PC. Zintegrowana funkcja autodiagnostyki zapewnia stałą dokładność pomiaru. Trzy systemy celowania, optyczny, laserowy i/lub wideo ułatwiają montaż przyrządu. Zmotoryzowany układ regulacji ostrości umożliwia zdalną regulację ogniskowej. Dzięki dostarczanym akcesoriom chłodzącym dopuszczalny zakres temperatur pracy tych przyrządów sięga nawet +315°C temperatury otoczenia.

Linia produktów Raytek MI3 obejmuje najmniejszy na świecie autonomiczny pirometr o długości 28 mm i średnicy 14 mm. Sensory MI3 wytrzymują temperaturę otoczenia do +180°C bez układów chłodzenia. Dwa modele o krótkiej długości fali zapewniają precyzyjny pomiar temperatury na powierzchniach odbijających światło i z tego powodu lepiej nadają się do procesów obróbki arkuszy metalowych od standardowych sensorów na podczerwień. Pirometry MI3 występują również w wersjach z certyfikatami ATEX i IECEx dopuszczającymi je do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem.


Systemy skanowania liniowego firm Raytek i Ircon, generujące obrazy termiczne procesów w czasie rzeczywistym, nadają się do monitorowania procesów produkcji ciągłej i seryjnej (wsadowej). Zapewniają szerokie pole widzenia, wynoszące 90°. Zawierają wbudowany laserowy układ celowania, chłodzenia wodnego i oczyszczania soczewki, dzięki czemu mogą być stosowane w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych. Przy maksymalnej rozdzielczości optycznej wynoszącej 200:1, szybkości skanowania do 150 linii na sekundę i 1024 punktom pomiarowym na linię, są to jedne z najszybszych i najbardziej precyzyjnych systemów obrazowania termicznego dostępnych na rynku. Nawet najmniejsze anomalie termiczne i punkty gorąca są przez nie wykrywane i wyświetlane w czasie rzeczywistym.


Firmy Raytek i Ircon na wystawie METEC-THERMPROCESS
Düsseldorf, Niemcy
16 – 20 czerwca, 2015
hala 9, stoisko B73


-----------------------
O firmie Raytek

Raytek GmbH opracowuje i produkuje czujniki podczerwieni pod markami RAYTEK i IRCON przeznaczone do bezkontaktowego pomiaru temperatury w zakresie od -50 °C do +3500 °C. Czujniki pozwalają na szybki i dokładny pomiar temperatury powierzchni bez kontaktu z medium. Typowe zastosowania obejmują produkcję stali, szkła, cementu i plastiku. Na zakres produkcji firmy Raytek składają się stacjonarne czujniki podczerwieni, skanery liniowe oraz kamery termowizyjne. Wszystkie urządzenia są przystosowane do stacjonarnej instalacji w zakładach oraz na maszynach, a przy wykorzystaniu przemysłowych interfejsów można je łatwo zintegrować z systemami monitorującymi procesy produkcyjne.

 

Raytek GmbH (Berlin) to europejska siedziba główna Raytek Corporation, odpowiedzialna za marketing, sprzedaż i serwis w Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie. Firma Raytek ma 50 lat doświadczeń w pomiarach temperatury za pomocą podczerwieni i zatrudnia około 200 pracowników na całym świecie. Poza siedzibą główną w USA , europejską centralą w Berlinie oraz oddziałem w Chinach, regionalne biura i liczni autoryzowani dystrybutorzy na całym świecie są w bliskim kontakcie z klientami i zapewniają szybką obsługę oraz indywidualne konsultacje na miejscu. Raytek jest spółką należąca do grupy Fluke.

 

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.raytek.com

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego S...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.