Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

microflowProducenci systemów paliwowych szukający optymalnych warunków przepływu paliwa wymagają elastycznej obróbki przetłoczno-ściernej oraz możliwości testowania szybkiego przepływu w celu uzyskania precyzyjnych, zoptymalizowanych geometrycznie otworów w licznych wariantach konstrukcyjnych.W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Kennametal Precision Surface Solutions® ogłasza wprowadzenie EXTRUDE HONE™

MF PROGRESS, następnej generacji rozwiązania pozwalającego na optymalizację przepływu i dokonywanie pomiaru przepływu, charakteryzującego się dokładnością kierowania przepływu +/-1%. Rozwiązanie jest przeznaczone do otworów 100-350 um znajdujących się w częściach o średnicy mniejszej niż 30 mm, przy wartości przepływu do 5 L/min. Dodatkowo MF PROGRESS zapewnia wyjątkową wartość dodaną Flexibility Through Modularity ( elastyczność dzięki modułowości), mówi Sharath Shankaregowda, menedżer ds. produktu Kennametal Precision Surface Solutions MICROFLOW. Klienci korzystają z autonomicznej konstrukcji modułowej dla każdego procesu (szlifowania, zmywania, testowania przepływu etc.) oraz z konfigurowalnego sprzętu ( rozdzielnice, przetwornice częstotliwości itp.)

Klienci podkreślają, że dodanie tak zaawansowanych opcji procesowych może pomóc komponentom w spełnianiu coraz bardziej surowych regulacji rządowych, takich jak CAFÉ w Ameryce Północnej, EURO6 oraz spodziewana norma EURO7 w Europie i standardy PRC w Azji, które skupiają się na redukcji emisji CO2. EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS zapewnia perfekcyjne rozwiązanie w zakresie ulepszania produkcji i wykańczania powierzchni. Wszystkie te korzyści są osiągane za pomocą maszyny mniejszej o 25% i przy 50% mniejszym zużyciu narzędzi w porównaniu do wcześniejszej generacji wyposażenia, a w zależności od aplikacji wydajność procesu może się zwiększyć aż o 100%.

Technologia MICROFLOW w skrócie
MICROFLOW to monitorowany w czasie rzeczywistym przepływ medium ściernego przez małe przejścia i kryzy, takie jak otwory rozpylające wtryskiwaczy.

Zapewnia on specyficzne, powtarzalne rezultaty procesowe, obejmujące zaokrąglanie krawędzi, dopasowanie rozmiarów mikrootworów i wykończenie powierzchni. Te zmiany w geometrii małych otworów poprawiają wydajność i funkcjonowanie części

Media ścierne przepływają w jednym kierunku, podobnie do sposobu funkcjonowania części
Zwiększony przepływ jest związany z subtelnymi zmianami geometrii otworu wlotowego ( otwór wylotowy zwykle nie jest modyfikowany)

Obróbka MICROFLOW obejmuje wiele aspektów, takich jak spadek ciśnienia, wielkość przepływu, geometria, własności cieczy, konstrukcja maszyny i dynamika, charakterystyka przedmiotu obrabianego, własności mediów ściernych i procedury procesowe.

Wyjątkowy zakres standardowych i specjalistycznych mediów MICROFLOW to krok naprzód w stosunku do klasycznych mediów hydro erozyjnych.

Dzięki modularnej konstrukcji i projektowi rozwiązanie EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS jest dostępne w rożnych wewnętrznych wersjach zabudowy obejmujących regulację przepływu, odzysk mediów ściernych, moduł zmywający, moduł testowy i znakowanie.

Jest łatwy w konfiguracji i łatwo go dopasować do nowoczesnych linii produkcyjnych przygotowanych do integracji ze zrobotyzowanymi lub zautomatyzowanymi systemami transportowymi. Maszyna posiada również rozbudowany zakres czynności konserwacyjnych dostępny za pomocą ekranu oraz poprawiony system filtracji zapewniający dłuższą żywotność pomp i zaworów.


Dzięki monitoringowi i kontroli online wszystkich istotnych parametrów rozwiązanie EXTRUDE HONE™ MF PROGRESS zapewnia niezawodność procesową będąca w centrum wymagań kontroli produkcji. Funkcjonalność ta pozwala także na przeprowadzanie zdalnych pokazów procesów i zbieranie danych procesowych.

Bardziej dokładne informacje można uzyskać kontaktując się z AFM MICROFLOW Center of Excellence Kennametal Precision Surfaces Solutions pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Inteligentny dom i inne systemy sterowania w 100 przykładach

portal automatyki

Janusz Kwaśniewski Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje zastosowanie sterownika L...

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

portal automatyki

Autor: Przepiórkowski Jacek Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej m...

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom s...

Układy wykorzystujące sterowniki PLC. Projektowanie algorytmów sterowania

portal automatyki

Bogdan Broel-Plater Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są st...

Automatyka Technika Regulacji

portal automatyki

Andrzej Dębowski Niniejsza książka jest poświęcona praktycznym zagadnieniom projektowania jednoobwodowych układów a...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.