Reklama

Artykuły Techniczne

Korzyści z instalacji automatyki budynkowej, oszczędności to nie wszystko

portal automatyki

Dom, budynek ma spełniać nie tylko funkcję mieszkaniową czy usługowa, dlatego projektowanie budynków nie ogranicza si...

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Dodane Produkty:

Przetwornik wibracji 4..20 mA IP68
 Przetworniki wibracji z wyjściem pętli prądowej 4-20 mA d...
Producent: METRA MMF
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
System do zarządzania produkcją Kanban RFID
System Kanban RFID to innowacyjne rozwiązanie służące do ...
Producent: PWSK
Dystrybutor: PWSK
Proficy HMI/SCADA iFIX 2022 PL
 Kolejna wersja systemu Proficy HMI/SCADA iFIX miała premi...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Ręczny wibrometr do pomiaru drgań łożysk
Ręczne mierniki do oceny i analizy stanu łożysk w maszyna...
Dystrybutor: BT-AUTOMATYKA
Poziomowskaz magnetyczny AQUARIUS OVERTANK montaż ...
 Poziomowskaz magnetyczny montowany od góry (overtank) poz...
Producent: Kerto-Automation
Dystrybutor: Kerto-Automation

silniki i napędy dyneoFirma Emerson Industrial Automation, znana od wielu lat z produkcji systemów napędowych zapewniających największą sprawność energetyczną, dostarcza nowe modułowe systemy napędów o jeszcze lepszych parametrach i większej ergonomii.


Gama Dyneo® obejmuje oferowane przez firmę Emerson rozwiązania wykorzystujące technologię  magnesów trwałych  znajdujące zastosowanie w napędach o zmiennej prędkości i silnikach synchronicznych. Są one wynikiem sprawdzonej technologii popartej ponad 15-letnim doświadczeniem firmy i największą zainstalowaną bazą przemysłową na całym świecie. Produkty Dyneo® są niezawodne i trwałe, oferują szeroką gamę dostępnych opcji oraz zapewniają elastyczność adaptacji, łatwy rozruch i szybki zwrot z inwestycji.

Nasze najnowsze osiągnięcia zapewniają użytkownikom łatwość instalacji porównywalną z łatwością instalacji silnika indukcyjnego. Portfolio produktów bazujących na sprawdzonej linii rozwiązań Dyneo® zostało w ostatnim czasie rozbudowane o serię silników synchronicznych z magnesem trwałym (LSRPM - 1500 obr./min.), które pod względem mechanicznym (wznios osi,  kryza, końcówka wałka) stanowią bezpośrednie odpowiedniki standardowych silników IEC 34-30-1. Nowy wariant sam z siebie zapewnia najwyższą sprawność energetyczną bez konieczności modyfikowania istniejących urządzeń. Jego łatwa integracja wiąże się z dwiema zaletami ekonomicznymi: oszczędnością na samej instalacji oraz oszczędnością związaną z użytkowaniem, zwiększającą się wraz z żywotnością silnika.

Ograniczona liczba wersji oraz mniejsze wymiary i waga pozwalają zapewnić jeszcze większą elastyczność w instalacjach klientów. Nowy wariant jest szczególnie ceniony przez producentów maszyn, ponieważ pozwala zmniejszyć ich rozmiary i zoptymalizować konstrukcję oraz zmniejszyć koszty transportu.

Silnik z magnesem trwałym musi być kontrolowany za pomocą napędu o zmiennej prędkości, dlatego też istotne jest, żeby montaż, rozruch i konfiguracja systemu były najprostsze, jak tylko jest to możliwe.

Osiągnięto to dzięki zastosowaniu rozwiązań Dyneo®, umożliwiających wykorzystanie metody sterowania pozbawionej całkowicie czujników w większości aplikacji procesowych (pompy, sprężarki, wentylatory, urządzenia wspomagające, wirówki, separatory itp.). Kontrolę pracy silnika zapewniono bez zastosowania sygnału sprzężenia zwrotnego i dodatkowego kabla sygnałowego łączącego silnik z napędem. Pozwoliło to wyeliminować potencjalne zaburzenia związane z pracą enkodera i połączeniami pętli sprzężenia zwrotnego, co dodatkowo zwiększa niezawodność zespołu silnik + napęd.

Silniki z magnesem stałym LSRPM (IP55) / PLSRPM (IP23) z oferty Dyneo® są doskonale przystosowane do współpracy z produkowanymi przez firmę Emerson napędami o zmiennej prędkości: Powerdrive F300 (napędy o stopniu ochrony IP20 do integracji w silniku lub szafie sterującej, przeznaczone do sterowania wentylatorami, pompami i sprężarkami), Powerdrive MD2 (kompletne moduły o stopniu ochrony IP21 lub IP54 do sterowania procesami) i Unidrive M (napędy o stopniu ochrony IP20 do integracji w silniku lub szafie sterującej, przeznaczone dla pozostałych typów aplikacji). Ich łatwa i szybka konfiguracja wynika ze specjalnie zaprojektowanego dla silnika Dyneo ®oprogramowania aplikacyjnego.

Pakiet silnik + napęd , pochodzący od jednego producenta może zapewnić optymalne osiągi dzięki zastosowaniu współpracujących ze sobą komponentów, a dodatkowo zapewnia globalną gwarancję obsługi klienta w jednym miejscu, począwszy od specyfikacji technicznych poprzez instalację i serwis posprzedażowy aż po regularne serwisowanie.

Dzięki nowej ofercie "Express Availability", kompaktowe i standardowe wersje IEC produktów Dyneo® są obecnie dostarczane w krótszym terminie, wynoszącym od 5 do 15 dni w zależności od wybranych opcji. Usługa ta zapewnia natychmiastową reakcję na potrzeby klientów, pozwalając im na stopniowe przechodzenie na systemy o dużej sprawności oraz zapewniając ciągłość produkcji przy minimalnych zapasach części zamiennych. Oferta Dyneo® zapewnia szybki zwrot z inwestycji oraz bardzo mały całkowity koszt utrzymania.



Technologia silników Dyneo®:

Silniki Dyneo ® charakteryzują się trwałą konstrukcją mechaniczną i zawierają te same elementy co silniki indukcyjne, jednak w odróżnieniu od nich strumień magnetyczny nie jest generowany przez stojan lecz przez zestaw magnesów trwałych umieszczonych w wirniku. W silniku indukcyjnym AC prędkość obrotowa jest mniejsza od częstotliwości generowanej w stojanie, natomiast w silniku Dyneo ®strumień magnetyczny jest zsynchronizowany z częstotliwością indukowaną w stojanie. Straty w wirniku silnika indukcyjnego odpowiadają za niemal jedną trzecią strat całkowitych, natomiast dla silników Dyneo ®są one pomijalne. Przy prędkości znamionowej, silniki Dyneo® osiągają sprawność odpowiadającą silnikom IE4 lub NEMA Super Premium, znacznie przekraczającą wartości typowe dla silników indukcyjnych o dużej sprawności. Ta różnica uwidacznia się jeszcze bardziej w zakresie prędkości obrotowych mniejszych od nominalnej, typowych dla aplikacji pracujących ze zmienną prędkością! Czas zwrotu z inwestycji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań jest tu zwykle bardzo krótki.

Przy utrzymywaniu położenia stojana wynoszącego przez cały czas 90° względem linii strumienia magnetycznego, silniki Dyneo® gwarantują optymalny moment obrotowy w całym zakresie prędkości obrotowych bez ograniczeń przy wyższych temperaturach ani potrzeby stosowania obcego chłodzenia, a dodatkowo pozwalają osiągnąć prędkość obrotową rzędu 5500 obr./min. istotnie większą niż w tradycyjnych technologiach. Rozwiązanie to jest korzystne zwłaszcza w aplikacjach wymagających dużego momentu obrotowego przy dużych prędkościach.

Silniki Dyneo®, zaprojektowane do pracy z prędkościami większymi od silników indukcyjnych, pozwalają na adaptację prędkości obrotowej silnika do prędkości maszyny docelowej, co eliminuje potrzebę stosowania np. przekładni.

Silnik Dyneo® LSRPM charakteryzuje się modułową konstrukcją: możliwość wyboru sposobu montażu, kryzy, otworów zwykłych lub gwintowanych oraz wielu opcji dodatkowych pozwala uprościć jego instalację.

Silniki Dyneo® spełniają wszelkie wymogi w zakresie ochrony środowiska, równocześnie pozwalając zoptymalizować produktywność i sprostać wymogom oszczędności  energii obowiązującym obecnie w większości gałęzi przemysłu, bez względu na aplikację (mechanika płynów, pasowe systemy  przenoszenia napędu, wytłaczanie, transformatory, generatory itp.).



------------------------------------------------------------------------------
EMERSON INDUSTRIAL AUTOMATION POLAND SP. Z O.O.
Ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
Kłos Monika
Phone : (+48) 61 87 43 713
Fax : (+48) 61 87 43 704
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Zobacz także :

Reklama

Polecane książki

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

Sieć Profibus DP w praktyce przemysłowej. Przykłady zastosowań

portal automatyki

Włodzimierz Solnik, Zbigniew Zajda Książka jest praktycznym przewodnikiem po aplikacjach interfejsu s...

Współczesny oscyloskop. Budowa i pomiary

portal automatyki

Andrzej Kamieniecki Książka jest przewodnikiem po nowoczesnych oscyloskopach cyfrowych, ich budowie, p...

Programowanie sterowników PLC w języku drabinkowym

portal automatyki

Stanisław Flaga Współczesne sterowniki stosowane w systemach automatyki są urządzeniami niezwykle e...

Elektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktykówElektromagnesy prądu stałego dla praktyków

portal automatyki

Witold Jaszczuk Książka jest bardzo przystępnie napisanym podręcznikiem-poradnikiem dla wszystkich, którzy i...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.