Reklama

Artykuły Techniczne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą automatykę do bram?

portal automatyki

Automatyka do bram garażowych jest rozwiązaniem stosowanych w coraz większej ilości posesji. Poniżej opiszemy cechy ...

Od automatyki do inteligentnego domu

portal automatyki

Rozwój technologii sprawia, że to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się nieosiągalne, funkcjonuje już ...

Słownik automatyka

Dodane Produkty:

Proficy Plant Applications
 Proficy Plant Applications to system MES, umożliwiający m...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Historian
 Proficy Historian jest przemysłowym systemem archiwizacji...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy Webspace
 Proficy Webspace jest prostym w użyciu, w pełni funkcjona...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Dream Report dla Proficy
 Profesjonalne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do ra...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation
Proficy SCADA iFIX
 Niezawodne oprogramowanie do wizualizacji i sterowania pr...
Producent: GE Digital
Dystrybutor: VIX Automation

automatyka przemysłowaW dzisiejszych czasach automatyka występuje powszechnie w niemal każdej gałęzi przemysłu. Nowoczesne rozwiązania powstałe w oparciu o najświeższe technologie sprawiają, że praca w firmach, halach, fabrykach i magazynach staje się jeszcze bardziej efektywna, precyzyjna i oszczędna. Świadomi przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę, inwestując w kolejne udogodnienia czyniące procesy produkcyjne nie tylko bardziej wydajnymi, ale również przyjaznymi środowisku. Już choćby ze względu na to zainteresowanie, rynek automatyki przemysłowej ma się świetnie - na rynku bez problemu można nabyć dobrej jakości maszyny lub ich części. Mimo wszystko warto śledzić nowinki techniczne i nabyć podstawową wiedzę na temat automatyki przemysłowej. To pozwoli na dokonywanie realnie opłacalnych transakcji w przyszłości.

 

 

Czym jest automatyka przemysłowa?

Tak naprawdę pojęcie automatyki w przemyśle obejmuje wyjątkowo szeroką grupę maszyn, urządzeń i podzespołów. Można też do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju aplikacje usprawniające np. systemy komunikacji, czy wyposażenia magazynów. Jej zadaniem jest automatyzacja procesów wytwarzania i procesów technologicznych. To jeden z najszybciej rozwijających się działów inżynierii elektrycznej. Za automatyzację w firmach odpowiadają poszczególne układy urządzeń, które tworzą system automatyki przemysłowej. Do tych układów zalicza się duży zakres elementów. To między innymi urządzenia i maszyny realizujące produkcję, linie montażowe i pakujące, systemy paletyzujące, aparatura pomiarowa we wszystkich maszynach czyli czujniki, przetworniki, wskaźniki, rejestratory. To również urządzenia wykonawcze, to znaczy zawory, silniki, przepustnice, pompy itd. Warto wiedzieć, że w rodzinie elementów odpowiadających za automatykę w przemyśle znajduje się oprogramowanie dla kontroli i wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych oraz systemy łączności takie jak sieci przemysłowe, radiowo-modemowe, GPRS i wiele innych, powstających w oparciu o coraz nowsze rozwiązania technologiczne.

 

Przyszłość automatyki

Tak jak większość dziedzin, tak i automatyka przemysłowa podlega pewnego rodzaju trendom i modom, w dużej mierze odpowiadającym za jej dalszy rozwój. Niezmiennie od kilku lat można wyróżnić trzy kluczowe elementy napędzające rynek automatyki przemysłowej i sterowania tym procesem. To energooszczędność, zrównoważenie oraz inteligentne technologie. Te czynniki mają ogromny wpływ na projektowanie kolejnych produktów, szacowanie kosztów projektów oraz zakresu usług świadczonych przez dostawców. Z tego względu, zaopatrując się w maszyny i części usprawniające prace w firmie, warto szukać dostawców dobrych produktów i usług, prezentujących również wyżej wymienione wartości.

 

Jak znaleźć dobrego producenta?

W Polsce działa mnóstwo mniejszych i większych firm specjalizujących się w automatyce przemysłowej. Jak wybrać najlepszą? Dzisiaj dobrzy producenci proponują swoim klientom maksymalnie proste i nieskomplikowane rozwiązania realizowane w oparciu o aktualne nowinki techniczne. Zintegrowane produkty, programowane, konfigurowane i obsługiwane za pomocą jednego narzędzia programistycznego? To możliwe - zaopatrując się w dobrej firmie, można liczyć na ogromną optymalizację kosztów późniejszej produkcji, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności i wydajności. To największe zalety dobrze wprowadzonych procesów automatyzacji w firmie. Wybierając konkretne maszyny, części lub oprogramowanie należy zaopatrywać się tylko w takie wyposażone w numer seryjny i odpowiednie certyfikaty. W odszukaniu dobrych dostawców produktów automatyki przemysłowej szczególnie pomocnymi są specjalistyczne bazy tego typu firm, takie jak PKT.pl - spis producentów automatyki przemysłowej.

Ocena użytkowników: / 0 SłabyŚwietny 

Polecane książki

Elementy, urządzenia i układy automatyki

portal automatyki

Jerzy Kostro Publikacja jest przeznaczona dla uczniów technikum elektronicznego, sp...

Automatyka Podstawy teorii

portal automatyki

Andrzej Dębowski Automatyka jest to dyscyplina naukowa dotycząca technicznych aspektów wykorzystania m...

Miernictwo elektryczne i elektroniczne

portal automatyki

Parchański Józef Podręcznik zawiera materiał nauczania przedmiotu - miernictwo elektryczne i elektroniczne, n...

LabVIEW w praktyce

portal automatyki

Marcin Chruściel Książka jest poradnikiem przygotowanym z myślą o elektronikach i a...

Programowanie sterowników PLC zgodnie z normą IEC61131-3 w praktyce

portal automatyki

Kacprzak Sławomir Założeniem twórców normy IEC 61131-3 było ujednolicenie i normalizacja s...

Uczelnie Techniczne

Sonda - Automatyka

Których producentów sterowników PLC preferujesz?

Delta - 4.8%
Fatek - 13.5%
GE Fanuc - 56.7%
Hitachi - 8.7%
LG (LS) - 10.6%
Omron - 38.5%
Rockwell Automation - 19.2%
Schneider Electric - 13.5%
Siemens Simatic - 58.7%
Teco - 4.8%
Inne - 21.2%
Głosowanie zostało zakończone : 30 Kwi 2020 - 00:00
Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy Automatyka, portal automatyki, automatyzacja, sterowanie, aparatura pomiarowa, kontrola, sterowanie, napędy


.